Djokovic verliest van Musetti na foutenfestival in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Monte Carlo te bereiken. De nummer 1 van de wereld verloor verrassend met 6-4 5-7 4-6 van de Italiaan Lorenzo Musetti, in een wedstrijd met maar liefst vijftien breaks.
Djokovic speelde in Monaco zijn eerste evenement sinds het toernooi van Dubai begin maart. De Serviër zag daarna de masterstoernooien van Indian Wells en Miami aan zich voorbijgaan. Hij mocht de Verenigde Staten niet in, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus.
Djokovic, die in de eerste ronde een bye had, was dinsdag al stroef begonnen aan zijn eerste wedstrijd tegen de Russische qualifier Ivan Gachov. Ook tegen Musetti, de mondiale nummer 21, speelde hij bij vlagen onherkenbaar en reeg hij de onnodige fouten aaneen.
Breaks
De Serviër kwam in de eerste set nog wel op een 3-1-voorsprong, maar leverde vervolgens meteen zijn eigen service in. Het bleek de eerste break van een reeks. Djokovic sloeg opnieuw toe om op een 4-2-voorsprong te komen, maar kon de set even later niet op eigen service afmaken. Musetti kwam terug tot 5-4, maar leverde op zijn beurt ook weer zijn opslag in: 6-4.
De vijf breaks uit de eerste set bleken nog maar een voorproefje van wat er zou komen. De eerste vier servicegames van de tweede set werden allemaal ingeleverd, voordat Djokovic een keer zijn opslag wist te behouden, 3-2. De winnaar van het toernooi in 2013 en 2015 liep uit naar 4-2, maar zag zijn Italiaanse tegenstander de zaken omdraaien met twee breaks op rij, 4-5. Musetti wist de set niet meteen op eigen service te beslissen, maar greep zijn tweede kans nadat Djokovic opnieuw zijn opslag had verloren, 5-7.
Na de veertien breaks in de eerste twee sets verliep de derde set volgens een iets normaler patroon. Een regenpauze op 1-1 haalde de spelers niet uit hun concentratie en tot 3-3 hielden ze gelijke tred met elkaar. Musetti brak vervolgens Djokovic en benutte even later zijn vierde matchpoint om de beslissende set met 6-4 te winnen.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft de marathon van Londen op zijn naam geschreven in een wereldrecord. De Keniaanse atleet kwam solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee een halve minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
21 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
22 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geleden