Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic verliest van Musetti na foutenfestival in Monte Carlo

Djokovic verliest van Musetti na foutenfestival in Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Monte Carlo te bereiken. De nummer 1 van de wereld verloor verrassend met 6-4 5-7 4-6 van de Italiaan Lorenzo Musetti, in een wedstrijd met maar liefst vijftien breaks.

Djokovic speelde in Monaco zijn eerste evenement sinds het toernooi van Dubai begin maart. De Serviër zag daarna de masterstoernooien van Indian Wells en Miami aan zich voorbijgaan. Hij mocht de Verenigde Staten niet in, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus.

Djokovic, die in de eerste ronde een bye had, was dinsdag al stroef begonnen aan zijn eerste wedstrijd tegen de Russische qualifier Ivan Gachov. Ook tegen Musetti, de mondiale nummer 21, speelde hij bij vlagen onherkenbaar en reeg hij de onnodige fouten aaneen.

Breaks

De Serviër kwam in de eerste set nog wel op een 3-1-voorsprong, maar leverde vervolgens meteen zijn eigen service in. Het bleek de eerste break van een reeks. Djokovic sloeg opnieuw toe om op een 4-2-voorsprong te komen, maar kon de set even later niet op eigen service afmaken. Musetti kwam terug tot 5-4, maar leverde op zijn beurt ook weer zijn opslag in: 6-4.

De vijf breaks uit de eerste set bleken nog maar een voorproefje van wat er zou komen. De eerste vier servicegames van de tweede set werden allemaal ingeleverd, voordat Djokovic een keer zijn opslag wist te behouden, 3-2. De winnaar van het toernooi in 2013 en 2015 liep uit naar 4-2, maar zag zijn Italiaanse tegenstander de zaken omdraaien met twee breaks op rij, 4-5. Musetti wist de set niet meteen op eigen service te beslissen, maar greep zijn tweede kans nadat Djokovic opnieuw zijn opslag had verloren, 5-7.

Na de veertien breaks in de eerste twee sets verliep de derde set volgens een iets normaler patroon. Een regenpauze op 1-1 haalde de spelers niet uit hun concentratie en tot 3-3 hielden ze gelijke tred met elkaar. Musetti brak vervolgens Djokovic en benutte even later zijn vierde matchpoint om de beslissende set met 6-4 te winnen.

Meer uit Sport

Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

1 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

6 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

6 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

6 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

6 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

6 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

6 uur geleden