
Djokovic verliest maar drie games in vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft uiterst eenvoudig de kwartfinale van de Australian Open bereikt. In een zeer eenzijdige wedstrijd stond de Servische titelverdediger in de vierde ronde maar drie games af aan zijn Franse tegenstander Adrian Mannarino: 6-0 6-0 6-3.
Djokovic was na afloop dan ook zeer tevreden over zijn spel. Eerder in het toernooi verklaarde hij nog dat hij in Melbourne niet zijn beste tennis speelde. Maar tegen Mannarino haalde hij een zeer hoog niveau.
"Ik wilde die game in de derde set echt verliezen omdat de spanning zo hoog opliep in het stadion", grapte de titelfavoriet. Djokovic doelde daarbij op de eerste game die Mannarino wist te winnen in de derde set. Tot dan toe bestond de mogelijkheid dat Djokovic de partij kon winnen zonder ook maar één game te verliezen. "Ik moest die spanning gewoon uit de weg ruimen en me opnieuw focussen."
Vuur brandt nog
Djokovic is in Melbourne op jacht naar zijn elfde titel op de Australian Open en zijn 25e grandslamtitel in totaal. Hij bereikte voor de 58e keer de kwartfinales op een grandslamtoernooi waarmee hij het record van Roger Federer evenaarde. Ook heeft hij inmiddels 32 partijen op rij gewonnen op Melbourne Park. Zijn laatste nederlaag dateert van 2018 toen Djokovic verloor van de Zuid-Koreaan Chung Hyeon. In 2022 mocht hij niet meedoen na een weigering zich te laten vaccineren tegen corona.
Djokovic vertelde dat ook na al zijn successen de druk onverminderd hoog is. Ook al is hij inmiddels 36 jaar oud. "Je ziet het zelfs vandaag. Bij een voorsprong van 6-0 en 2-0 raak ik nog in verhitte discussies met mijn team. Ik zoek altijd naar het beste in mezelf. Als dat niet lukt, ben ik gefrustreerd. Het vuur brandt nog steeds. Ik denk dat ik daardoor ben waar ik nu ben en de dingen heb bereikt die ik heb bereikt."
De als twaalfde geplaatste Amerikaan Taylor Fritz is de volgende tegenstander van Djokovic, die zeker nog niet denkt aan stoppen. "Pas als ik het gevoel heb dat ik niet in staat ben om op het hoogste niveau mee te doen met de jongens, zal ik waarschijnlijk overwegen om met pensioen te gaan. Maar dat kan natuurlijk veranderen."
Meer uit Sport
MALDEGEM (ANP) - Zoe Bäckstedt heeft ook het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een tijdrit over ruim 10 kilometer met start en finish in Maldegem. De renster van Canyon/SRAM, die ook al de ochtendrit had gewonnen, nam de leiderstrui over van de Nederlandse Charlotte Kool.
9 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/RTR) - De Duitser Florian Lipowitz is na het uitvallen van de Belg Remco Evenepoel opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement van de Tour de France. Net als in de eerste Pyreneeënrit en in de klimtijdrit eindigde hij in het spoor van geletruidrager Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, de twee sterkste renners tot nu toe.
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Ploegleider Zak Dempster was onder de indruk van de etappezege van Thymen Arensman in de Tour de France. De Nederlander van Ineos Grenadiers had de afgelopen jaren soms problemen met de druk die de status van kopman hem bezorgde. "Het zijn in feite nog 'kids', die gewoon hun best doen", vertelde Dempster, die even moest slikken toen hij het over Arensman had, bij Eurosport.
10 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Jonas Vingegaard keek tevreden terug op de veertiende etappe van de Tour de France waarin hij in het spoor van zijn rivaal Tadej Pogacar als derde eindigde achter Thymen Arensman. "Net als gisteren in de tijdrit kan ik blij zijn met hoe de benen voelden", vertelde de Deen van Visma - Lease a Bike bij Eurosport.
11 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman zakte zaterdag in Luchon-Superbagnères door zijn benen nadat hij de veertiende etappe van de Tour de France had gewonnen. "Dit voelt als een droom", vertelde hij eenmaal op adem bij de NOS. "Een etappe in de Tour maakt je carrière misschien, maar vooral de manier waarop ik het deed, daar moet ik nog een nachtje over slapen."
12 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn belangrijkste overwinning tot nu toe geboekt. De Nederlandse renner van Ineos Grenadiers won de veertiende etappe van de Tour de France, een zware bergrit naar skioord Luchon-Superbagnères. Arensman reed meer dan 30 kilometer alleen voorop.
12 uur geleden