Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door

Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door

SHANGHAI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is van streek door het afscheid van rivaal Rafael Nadal, maar de Serviër denkt zelf nog helemaal niet aan stoppen. "Ik wil nog steeds spelen en ga door, maar ik ben wel een beetje van slag door zijn besluit om te stoppen. Nadal was de grootste rivaal die ik ooit heb gehad", zei de 37-jarige Djokovic na het bereiken van de halve finales in het masterstoernooi van Shanghai. Hij knokte zich in drie sets langs de Tsjech Jakub Mensik: 6-7 (5) 6-1 6-4.

De 38-jarige Nadal kondigde donderdag aan dat hij na de Davis Cup Finals volgende maand in Málaga afscheid neemt van het tennis.

Djokovic en Nadal stonden zestig keer tegenover elkaar. De Serviër, winnaar van 24 grand slams, won 31 keer. De Spanjaard, 22-voudig grandslamwinnaar, was 29 keer de beste.

Djokovic is nu nog enige actieve speler van de grote vier die de afgelopen jaren het mannentennis domineerden. De Zwitser Roger Federer stopte in 2022 en de Brit Andy Murray beëindigde eerder dit jaar zijn carrière. "Het tijdperk van de vier musketiers is voorbij. De rivaliteit die we hadden was ongelooflijk. Ik ga gewoon door, al is er door hun afscheid ook een deel van mij vertrokken", aldus Djokovic, die het zaterdag in Shanghai opneemt tegen de Amerikaan Taylor Fritz.

Meer uit Sport

Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

40 minuten geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

54 minuten geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

17 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

22 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden