Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door
SHANGHAI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is van streek door het afscheid van rivaal Rafael Nadal, maar de Serviër denkt zelf nog helemaal niet aan stoppen. "Ik wil nog steeds spelen en ga door, maar ik ben wel een beetje van slag door zijn besluit om te stoppen. Nadal was de grootste rivaal die ik ooit heb gehad", zei de 37-jarige Djokovic na het bereiken van de halve finales in het masterstoernooi van Shanghai. Hij knokte zich in drie sets langs de Tsjech Jakub Mensik: 6-7 (5) 6-1 6-4.
De 38-jarige Nadal kondigde donderdag aan dat hij na de Davis Cup Finals volgende maand in Málaga afscheid neemt van het tennis.
Djokovic en Nadal stonden zestig keer tegenover elkaar. De Serviër, winnaar van 24 grand slams, won 31 keer. De Spanjaard, 22-voudig grandslamwinnaar, was 29 keer de beste.
Djokovic is nu nog enige actieve speler van de grote vier die de afgelopen jaren het mannentennis domineerden. De Zwitser Roger Federer stopte in 2022 en de Brit Andy Murray beëindigde eerder dit jaar zijn carrière. "Het tijdperk van de vier musketiers is voorbij. De rivaliteit die we hadden was ongelooflijk. Ik ga gewoon door, al is er door hun afscheid ook een deel van mij vertrokken", aldus Djokovic, die het zaterdag in Shanghai opneemt tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
21 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
23 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geleden