Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door

Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door

SHANGHAI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is van streek door het afscheid van rivaal Rafael Nadal, maar de Serviër denkt zelf nog helemaal niet aan stoppen. "Ik wil nog steeds spelen en ga door, maar ik ben wel een beetje van slag door zijn besluit om te stoppen. Nadal was de grootste rivaal die ik ooit heb gehad", zei de 37-jarige Djokovic na het bereiken van de halve finales in het masterstoernooi van Shanghai. Hij knokte zich in drie sets langs de Tsjech Jakub Mensik: 6-7 (5) 6-1 6-4.

De 38-jarige Nadal kondigde donderdag aan dat hij na de Davis Cup Finals volgende maand in Málaga afscheid neemt van het tennis.

Djokovic en Nadal stonden zestig keer tegenover elkaar. De Serviër, winnaar van 24 grand slams, won 31 keer. De Spanjaard, 22-voudig grandslamwinnaar, was 29 keer de beste.

Djokovic is nu nog enige actieve speler van de grote vier die de afgelopen jaren het mannentennis domineerden. De Zwitser Roger Federer stopte in 2022 en de Brit Andy Murray beëindigde eerder dit jaar zijn carrière. "Het tijdperk van de vier musketiers is voorbij. De rivaliteit die we hadden was ongelooflijk. Ik ga gewoon door, al is er door hun afscheid ook een deel van mij vertrokken", aldus Djokovic, die het zaterdag in Shanghai opneemt tegen de Amerikaan Taylor Fritz.

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

3 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

5 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

6 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

8 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

9 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

9 uur geleden