Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door

Djokovic van streek door afscheid Nadal, maar hij gaat door

SHANGHAI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is van streek door het afscheid van rivaal Rafael Nadal, maar de Serviër denkt zelf nog helemaal niet aan stoppen. "Ik wil nog steeds spelen en ga door, maar ik ben wel een beetje van slag door zijn besluit om te stoppen. Nadal was de grootste rivaal die ik ooit heb gehad", zei de 37-jarige Djokovic na het bereiken van de halve finales in het masterstoernooi van Shanghai. Hij knokte zich in drie sets langs de Tsjech Jakub Mensik: 6-7 (5) 6-1 6-4.

De 38-jarige Nadal kondigde donderdag aan dat hij na de Davis Cup Finals volgende maand in Málaga afscheid neemt van het tennis.

Djokovic en Nadal stonden zestig keer tegenover elkaar. De Serviër, winnaar van 24 grand slams, won 31 keer. De Spanjaard, 22-voudig grandslamwinnaar, was 29 keer de beste.

Djokovic is nu nog enige actieve speler van de grote vier die de afgelopen jaren het mannentennis domineerden. De Zwitser Roger Federer stopte in 2022 en de Brit Andy Murray beëindigde eerder dit jaar zijn carrière. "Het tijdperk van de vier musketiers is voorbij. De rivaliteit die we hadden was ongelooflijk. Ik ga gewoon door, al is er door hun afscheid ook een deel van mij vertrokken", aldus Djokovic, die het zaterdag in Shanghai opneemt tegen de Amerikaan Taylor Fritz.

Meer uit Sport

NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

8 minuten geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

2 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

2 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

7 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

9 uur geleden
De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

22 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

23 uur geleden