Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic twijfelt over Australian Open en zwijgt over vaccinatie

Djokovic twijfelt over Australian Open en zwijgt over vaccinatie

BELGRADO (ANP/RTR) - Novak Djokovic weet nog niet of hij begin volgend jaar zijn titel op de Australian Open zal verdedigen. De Servische nummer 1 van de wereld wilde niet zeggen of dat komt door de vaccinatieverplichting die mogelijk gaat gelden bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar.

"De dingen zijn zoals ze zijn. Ik weet nog steeds niet of ik naar Melbourne zal gaan", aldus Djokovic, die niet wil vertellen of hij wel of geen vaccinatie tegen het coronavirus heeft gehad. "Het is een privé-aangelegenheid. Mensen gaan tegenwoordig te ver om dit soort vragen te stellen en iemand te beoordelen. Wat ik ook zeg: ja of nee of misschien: mensen zullen er hun voordeel mee doen."

Djokovic won de Australian Open negen keer, waaronder in 2019, 2020 en 2021. De US Open wist hij dit jaar niet te winnen. Daardoor bleef hij op twintig grandslamtitels staan en moet hij het record nog steeds delen met de Zwitser Roger Federer en de Spanjaard Rafael Nadal.

Meer uit Sport

Verstappen start seizoen met derde tijd in eerste vrije training

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.

2 uur geleden
Schaatser De Boo blijft Stolz na eerste dag WK sprint ruim voor

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.

9 uur geleden
Kok leidt na eerste dag op WK sprint voor Schulting en Fledderus

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.

10 uur geleden
Handbalsters winnen in Zwitserland derde duel in EK-kwalificatie

KRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.

10 uur geleden
De Boo opent WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.

11 uur geleden
Kok begint WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

11 uur geleden
Wielrenner Matthews breekt beide polsen bij training

MONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.

13 uur geleden