Djokovic twee zeges verwijderd van eerste masterstitel 2022
ROME (ANP) - Novak Djokovic is nog twee zeges verwijderd van zijn eerste titel op een masterstoernooi sinds november van vorig jaar. De nummer 1 van de wereld plaatste zich ten koste van de Canadees Félix Auger-Aliassime voor de halve finales van het masterstoernooi van Rome: 7-5 7-6 (1).
De 34-jarige Djokovic stond in de tweede set met 5-2 voor en kreeg een matchpoint op de service van de mondiale nummer 9 van de wereld. Na het missen van het wedstrijdpunt leverde Djokovic zijn service in, waarna een fraai gevecht ontstond. In de tiebreak liet Djokovic zijn allerbeste tennis zien, tot groot genoegen van de uitzinnige fans. Na 2 uur en 10 minuten maakte hij het af met een backhand langs de lijn.
Door zijn zege blijft Djokovic de wereldranglijst ook na deze week aanvoeren, voor de 370e week. Als hij van Auger-Aliassime had verloren, dan zou de Rus Daniil Medvedev maandag weer de nummer 1 zijn.
Eerder dit jaar
Djokovic deed eerder dit jaar niet mee aan de masterstoernooien van Indian Wells en Miami. In Monte Carlo verloor hij zijn eerste wedstrijd en vorige week reikte hij in Madrid tot de halve finales, waarin hij verloor van de uiteindelijke winnaar Carlos Alcaraz.
Zaterdag neemt Djokovic het op tegen de Noor Casper Ruud, die Denis Shapovalov in twee spannende sets versloeg (7-6 (7) 7-5). De andere halve eindstrijd gaat tussen Alexander Zverev uit Duitsland en de Griek Stefanos Tsitsipas.
Het toernooi van Rome geldt voor de meeste toppers als laatste voorbereidingstoernooi voor Roland Garros, dat op zondag 22 mei begint.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
22 minuten geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
1 dag geleden