Djokovic twee zeges af van 24e grandslamtitel na zege op Roeblev
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic is nog maar twee zeges verwijderd van zijn 24e grandslamtitel. De nummer 2 van de wereld versloeg in de kwartfinales van Wimbledon de Rus Andrej Roeblev, die vijf plekken lager staat, met 4-6 6-1 6-4 6-3.
Djokovic had 2 uur en 48 minuten nodig om zich te ontdoen van Roeblev. Na het verlies van de eerste set verhoogde de Serviër zijn niveau en een half uur later had hij de stand in evenwicht gebracht.
In de derde set plaatste Djokovic bij 2-2 de beslissende break. Bij een 5-4-voorsprong benutte hij na een lange game pas zijn vijfde setpunt. In het restant kwam Djokovic geen moment meer in de problemen en hij benutte na bijna 3 uur zijn tweede wedstrijdpunt, op de service van Roeblev.
Viersetter
"Er zaten geweldige rally's tussen en Andrej speelde met een hoge intensiteit. Dat merkte je ook aan zijn harde kreunen, het was bijna angstaanjagend", zei Djokovic na afloop. "Hij is al een paar jaar een vaste waarde in de top 10 en ik wil hem feliciteren met een geweldig toernooi."
Voor Djokovic (36), al ruim tien jaar lang ongeslagen op het Centre Court van Wimbledon, was het de tweede keer tijdens deze editie van het grandslamtoernooi in Londen dat hij een set verloor. Maandag stond hij tegen de Pool Hubert Hurkacz de derde set af. Ook toen zegevierde hij in een viersetter.
Andy Murray
In de halve eindstrijd neemt Djokovic het op tegen de Italiaan Jannik Sinner, van wie hij vorig jaar in de kwartfinales in vijf sets won. Djokovic stond in dat duel met 2-0 in sets achter. "Alle tennissers willen in een positie verkeren dat iedereen van ze wil winnen. Dat is een voorrecht. De druk is groot iedere keer dat ik hier speel, maar ik geniet daarvan", aldus de titelhouder. "Ik weet dat ze willen stunten tegen me, maar dat gaat nu nog niet gebeuren."
Op 7 juli 2013 verloor Djokovic, die aast op zijn vijfde titel op een rij in Londen, voor het laatst een wedstrijd op de hoofdbaan van Wimbledon. Hij moest toen in de finale zijn meerdere erkennen in Andy Murray.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
12 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
13 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
14 uur geleden