Djokovic troeft Verstappen af in uitreiking Oscars van de sport
MADRID (ANP) - Max Verstappen heeft naast zijn tweede Oscar van de sport gegrepen. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 zag tijdens de uitreiking van de prestigieuze Laureus Awards in Madrid het begeerde zilveren beeldje naar tennisser Novak Djokovic gaan.
Verstappen won in 2022 als eerste Nederlandse sportman de Oscar van de sport en hij behoorde dit jaar opnieuw tot de genomineerden door zijn ongekende dominantie in de koningsklasse van de sport. De coureur van Red Bull won vorig jaar negentien van de 22 grands prix, een absoluut record in de Formule 1. Hij zette in 2023 ook een record neer van tien overwinningen op rij.
De Serviër Djokovic streek echter met de eer. De nummer 1 van de wereld won vorig jaar de Australian Open, Roland Garros en de US Open. Hij is recordhouder met 24 grandslamtitels. Hij won de Laureus Award al voor de vijfde keer in zijn carrière. "Ik voel me ongelooflijk vereerd", zei Djokovic. "Deze award is zo bijzonder omdat ze de erkenning vertegenwoordigt van de 69 sporters van wereldklasse die deel uitmaken van de Laureus World Sports Academy."
Vorig jaar kreeg Lionel Messi de prijs. De Argentijnse voetballer was dit jaar ook weer genomineerd, evenals polsstokhoogspringer Mondo Duplantis, voetballer Erling Haaland en sprinter Noah Lyles.
De Spaanse voetbalster Aitana Bonmatí kreeg de Oscar bij de vrouwen. Ze won vorig jaar de Gouden Bal als beste voetbalster van de wereld en veroverde met Spanje de wereldtitel. Ze won de verkiezing van de andere genomineerden: de atletes Shericka Jackson, Faith Kipyegon en Sha'Carri Richardson, skiester Mikaela Shiffrin en tennisster Iga Swiatek.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
31 minuten geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
19 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
21 uur geleden