Djokovic troeft Verstappen af in uitreiking Oscars van de sport
MADRID (ANP) - Max Verstappen heeft naast zijn tweede Oscar van de sport gegrepen. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 zag tijdens de uitreiking van de prestigieuze Laureus Awards in Madrid het begeerde zilveren beeldje naar tennisser Novak Djokovic gaan.
Verstappen won in 2022 als eerste Nederlandse sportman de Oscar van de sport en hij behoorde dit jaar opnieuw tot de genomineerden door zijn ongekende dominantie in de koningsklasse van de sport. De coureur van Red Bull won vorig jaar negentien van de 22 grands prix, een absoluut record in de Formule 1. Hij zette in 2023 ook een record neer van tien overwinningen op rij.
De Serviër Djokovic streek echter met de eer. De nummer 1 van de wereld won vorig jaar de Australian Open, Roland Garros en de US Open. Hij is recordhouder met 24 grandslamtitels. Hij won de Laureus Award al voor de vijfde keer in zijn carrière. "Ik voel me ongelooflijk vereerd", zei Djokovic. "Deze award is zo bijzonder omdat ze de erkenning vertegenwoordigt van de 69 sporters van wereldklasse die deel uitmaken van de Laureus World Sports Academy."
Vorig jaar kreeg Lionel Messi de prijs. De Argentijnse voetballer was dit jaar ook weer genomineerd, evenals polsstokhoogspringer Mondo Duplantis, voetballer Erling Haaland en sprinter Noah Lyles.
De Spaanse voetbalster Aitana Bonmatí kreeg de Oscar bij de vrouwen. Ze won vorig jaar de Gouden Bal als beste voetbalster van de wereld en veroverde met Spanje de wereldtitel. Ze won de verkiezing van de andere genomineerden: de atletes Shericka Jackson, Faith Kipyegon en Sha'Carri Richardson, skiester Mikaela Shiffrin en tennisster Iga Swiatek.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
14 uur geleden