Djokovic troeft Verstappen af in uitreiking Oscars van de sport
MADRID (ANP) - Max Verstappen heeft naast zijn tweede Oscar van de sport gegrepen. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 zag tijdens de uitreiking van de prestigieuze Laureus Awards in Madrid het begeerde zilveren beeldje naar tennisser Novak Djokovic gaan.
Verstappen won in 2022 als eerste Nederlandse sportman de Oscar van de sport en hij behoorde dit jaar opnieuw tot de genomineerden door zijn ongekende dominantie in de koningsklasse van de sport. De coureur van Red Bull won vorig jaar negentien van de 22 grands prix, een absoluut record in de Formule 1. Hij zette in 2023 ook een record neer van tien overwinningen op rij.
De Serviër Djokovic streek echter met de eer. De nummer 1 van de wereld won vorig jaar de Australian Open, Roland Garros en de US Open. Hij is recordhouder met 24 grandslamtitels. Hij won de Laureus Award al voor de vijfde keer in zijn carrière. "Ik voel me ongelooflijk vereerd", zei Djokovic. "Deze award is zo bijzonder omdat ze de erkenning vertegenwoordigt van de 69 sporters van wereldklasse die deel uitmaken van de Laureus World Sports Academy."
Vorig jaar kreeg Lionel Messi de prijs. De Argentijnse voetballer was dit jaar ook weer genomineerd, evenals polsstokhoogspringer Mondo Duplantis, voetballer Erling Haaland en sprinter Noah Lyles.
De Spaanse voetbalster Aitana Bonmatí kreeg de Oscar bij de vrouwen. Ze won vorig jaar de Gouden Bal als beste voetbalster van de wereld en veroverde met Spanje de wereldtitel. Ze won de verkiezing van de andere genomineerden: de atletes Shericka Jackson, Faith Kipyegon en Sha'Carri Richardson, skiester Mikaela Shiffrin en tennisster Iga Swiatek.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
13 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
13 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
15 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
15 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
16 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden