Djokovic treft Korda in finale tennistoernooi Adelaide
ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van de Rus Daniil Medvedev geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Adelaide. De Serviër, als eerste geplaatst in het voorbereidingstoernooi op de Australian Open, was binnen anderhalf uur klaar met Medvedev: 6-3 6-4.
Djokovic neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Sebastian Korda, de nummer 33 van de wereld. Korda, de zoon van oud-tennissers Petr Korda en Regina Rajchrtova, zag zijn Japanse tegenstander Yoshihito Nishioka opgeven. De 22-jarige Amerikaan had de eerste set met 7-6 (5) gewonnen en stond in de tweede met 1-0 voor.
De 35-jarige Djokovic kan zijn 92e ATP-titel veroveren. Vorig jaar was hij vijfmaal de beste (op de ATP Finals, in Astana, in Tel Aviv, op Wimbledon en in Rome). Korda veroverde in 2021 in Parma zijn tot dusver enige titel. Driemaal was hij verliezend finalist.
Djokovic moest zich tijdens de partij laten behandelen aan zijn linkerhamstring. "Niet heel ernstig, anders was ik niet verder gegaan", vertelde de Serviër. "Ik heb het met wat ontstekingsremmers opgelost. Na een paar games had ik nergens last meer van." Djokovic speelde nog niet eerder tegen Korda.
Meer uit Sport
POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
3 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
21 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
1 dag geleden