Djokovic treft Korda in finale tennistoernooi Adelaide
ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van de Rus Daniil Medvedev geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Adelaide. De Serviër, als eerste geplaatst in het voorbereidingstoernooi op de Australian Open, was binnen anderhalf uur klaar met Medvedev: 6-3 6-4.
Djokovic neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Sebastian Korda, de nummer 33 van de wereld. Korda, de zoon van oud-tennissers Petr Korda en Regina Rajchrtova, zag zijn Japanse tegenstander Yoshihito Nishioka opgeven. De 22-jarige Amerikaan had de eerste set met 7-6 (5) gewonnen en stond in de tweede met 1-0 voor.
De 35-jarige Djokovic kan zijn 92e ATP-titel veroveren. Vorig jaar was hij vijfmaal de beste (op de ATP Finals, in Astana, in Tel Aviv, op Wimbledon en in Rome). Korda veroverde in 2021 in Parma zijn tot dusver enige titel. Driemaal was hij verliezend finalist.
Djokovic moest zich tijdens de partij laten behandelen aan zijn linkerhamstring. "Niet heel ernstig, anders was ik niet verder gegaan", vertelde de Serviër. "Ik heb het met wat ontstekingsremmers opgelost. Na een paar games had ik nergens last meer van." Djokovic speelde nog niet eerder tegen Korda.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
20 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
21 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
21 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
22 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
22 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
23 uur geleden