Djokovic treft Korda in finale tennistoernooi Adelaide
ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van de Rus Daniil Medvedev geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Adelaide. De Serviër, als eerste geplaatst in het voorbereidingstoernooi op de Australian Open, was binnen anderhalf uur klaar met Medvedev: 6-3 6-4.
Djokovic neemt het in de finale op tegen de Amerikaan Sebastian Korda, de nummer 33 van de wereld. Korda, de zoon van oud-tennissers Petr Korda en Regina Rajchrtova, zag zijn Japanse tegenstander Yoshihito Nishioka opgeven. De 22-jarige Amerikaan had de eerste set met 7-6 (5) gewonnen en stond in de tweede met 1-0 voor.
De 35-jarige Djokovic kan zijn 92e ATP-titel veroveren. Vorig jaar was hij vijfmaal de beste (op de ATP Finals, in Astana, in Tel Aviv, op Wimbledon en in Rome). Korda veroverde in 2021 in Parma zijn tot dusver enige titel. Driemaal was hij verliezend finalist.
Djokovic moest zich tijdens de partij laten behandelen aan zijn linkerhamstring. "Niet heel ernstig, anders was ik niet verder gegaan", vertelde de Serviër. "Ik heb het met wat ontstekingsremmers opgelost. Na een paar games had ik nergens last meer van." Djokovic speelde nog niet eerder tegen Korda.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
5 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
6 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden