Djokovic tevreden over duel met 'minder bewegende' Griekspoor
NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic was zeer te spreken over zijn niveau in het duel met Tallon Griekspoor. De nummer 1 van de wereld had aan 99 minuten voldoende voor de reguliere zege: 6-2 6-3 6-2.
"Het was een erg goede wedstrijd, absoluut beter dan in mijn eerste ronde. Ik serveerde erg goed en vond het ritme op mijn opslag. Ik ben blij dat ik het heb waargemaakt", zei de favoriet voor de eindzege in New York.
"Ik zag hem een paar dagen geleden in de eerste ronde tegen Jan-Lennard Struff spelen en zag dat hij erg sterk serveerde. Ik wist dus dat het erg belangrijk was dat ik goed zou retourneren. Ik wilde hem laten spelen en aan het lopen krijgen. Hij is namelijk niet de beste beweger op de baan. Ik heb geprobeerd hem continu in een andere positie te dwingen. Dat is goed gelukt en ik ben erg tevreden over mijn niveau. Het gaat allemaal de goede kant op." Griekspoor sloeg in zijn eerste wedstrijd liefst 30 aces, tegen Djokovic kwam hij tot 'slechts' 5 aces.
Toeschouwer
Halverwege de partij raakte Djokovic wat gefrustreerd door een toeschouwer, die hem met opzet leek te hinderen. Djokovic keek een aantal keer vuil in zijn richting en vroeg ook de umpire om assistentie. "Als tennisspelers daar over praten, dan zeggen liefhebbers van teamsporten vaak: wat een onzin. Er gebeurt van alles in stadions en zeker in nachtsessies en daar heb ik geen moeite mee", aldus Djokovic.
"Ik vind het ook niet erg als mensen tijdens een punt schreeuwen uit opwinding. Maar als iemand me bewust hindert als ik net een smash ga slaan en dat telkens weer doet, dan raakt mijn geduld op. Maar begrijp me niet verkeerd, entertainment is belangrijk."
In de derde ronde neemt Djokovic het op tegen de Japanner Kei Nishikori. De Serviër is nog vijf zeges verwijderd van zijn 21e grandslamtitel. Roger Federer en Rafael Nadal, beiden niet aanwezig in New York, staan ook op 20.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
4 uur geleden