Djokovic tevreden over duel met 'minder bewegende' Griekspoor
NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic was zeer te spreken over zijn niveau in het duel met Tallon Griekspoor. De nummer 1 van de wereld had aan 99 minuten voldoende voor de reguliere zege: 6-2 6-3 6-2.
"Het was een erg goede wedstrijd, absoluut beter dan in mijn eerste ronde. Ik serveerde erg goed en vond het ritme op mijn opslag. Ik ben blij dat ik het heb waargemaakt", zei de favoriet voor de eindzege in New York.
"Ik zag hem een paar dagen geleden in de eerste ronde tegen Jan-Lennard Struff spelen en zag dat hij erg sterk serveerde. Ik wist dus dat het erg belangrijk was dat ik goed zou retourneren. Ik wilde hem laten spelen en aan het lopen krijgen. Hij is namelijk niet de beste beweger op de baan. Ik heb geprobeerd hem continu in een andere positie te dwingen. Dat is goed gelukt en ik ben erg tevreden over mijn niveau. Het gaat allemaal de goede kant op." Griekspoor sloeg in zijn eerste wedstrijd liefst 30 aces, tegen Djokovic kwam hij tot 'slechts' 5 aces.
Toeschouwer
Halverwege de partij raakte Djokovic wat gefrustreerd door een toeschouwer, die hem met opzet leek te hinderen. Djokovic keek een aantal keer vuil in zijn richting en vroeg ook de umpire om assistentie. "Als tennisspelers daar over praten, dan zeggen liefhebbers van teamsporten vaak: wat een onzin. Er gebeurt van alles in stadions en zeker in nachtsessies en daar heb ik geen moeite mee", aldus Djokovic.
"Ik vind het ook niet erg als mensen tijdens een punt schreeuwen uit opwinding. Maar als iemand me bewust hindert als ik net een smash ga slaan en dat telkens weer doet, dan raakt mijn geduld op. Maar begrijp me niet verkeerd, entertainment is belangrijk."
In de derde ronde neemt Djokovic het op tegen de Japanner Kei Nishikori. De Serviër is nog vijf zeges verwijderd van zijn 21e grandslamtitel. Roger Federer en Rafael Nadal, beiden niet aanwezig in New York, staan ook op 20.
Meer uit Sport
MALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková is blij dat ze haar eerste grandslamfinale tegen haar landgenote Karolína Muchová mocht spelen. Dat zei de 21-jarige Wimbledon-winnares na de finale tegen het publiek in het centre court. "Ik denk dat we vandaag geschiedenis hebben geschreven", zei Nosková. Het was de eerste volledig Tsjechische finale in de geschiedenis van het tennistoernooi.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Linda Nosková heeft op Wimbledon haar eerste grandslamtitel in het enkelspel veroverd. De 21-jarige Tsjechische tennisster won de finale op het gras van Londen in drie sets van haar landgenote Karolína Muchová: 6-2 5-7 6-3.
16 uur geledenUSSEL (ANP) - De negende etappe van de Tour de France, die zondag wordt verreden, is met 30 kilometer ingekort vanwege de extreme hitte. Dat meldt de Tourorganisator ASO zaterdag.
18 uur geledenBERGERAC (ANP) - Tim Merlier dacht tijdens de laatste kilometer dat hij geen kans meer maakte op de ritzege in de achtste etappe van de Tour de France. Dat zei de Belg van Soudal Quick-Step in het flashinterview na de finish. Merlier sprintte in de laatste 500 meter van de tiende positie naar zijn tweede ritzege deze Tour, zijn vijfde in totaal.
18 uur geledenBERGERAC (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de achtste etappe van de Tour de France gewonnen. De Belg van Soudal Quick-Step won de massasprint in de etappe van Périgueux naar Bergerac over 180 kilometer. Biniam Girmay uit Eritrea werd tweede, voor de Nederlander Olav Kooij.
18 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Duitsland. De zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse reed op zijn Ducati van start tot finish aan de leiding op de Sachsenring.
20 uur geleden