Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic tegen Tsitsipas in finale Roland Garros

Djokovic tegen Tsitsipas in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic kan in Parijs zijn negentiende grandslamtitel veroveren. De nummer 1 van de wereld moet dan in de finale van Roland Garros wel zien af te rekenen met Stefanos Tsitsipas, die voor het eerst de eindstrijd van een grandslamtoernooi heeft bereikt. Djokovic was in de halve finales recordkampioen Rafael Nadal de baas.

De Spanjaard won dertien van de laatste zestien edities van Roland Garros. Djokovic schreef het toernooi in de Franse hoofdstad in 2016 op zijn naam. Nadal, de 'koning' van het gravel, had zich gedurende dat toernooi met een polsblessure moeten terugtrekken.

Als de 34-jarige Serviër ook Tsitsipas verslaat, heeft hij nog maar één grandslamtitel minder dan de recordhouders Roger Federer en Nadal. De 22-jarige Griek verkeert echter in goede vorm. Tsitsipas won in de aanloop naar Roland Garros de graveltoernooien van Monte Carlo en Lyon.

In de onderlinge ontmoetingen met Djokovic staat Tsitsipas met 5-2 achter. De twee troffen elkaar enkele weken geleden in Rome in de kwartfinales, met de Serviër als winnaar. Vorig jaar was Djokovic op Roland Garros in de halve finales in vijf sets te sterk voor Tsitsipas. Hij moest het toen in de eindstrijd afleggen tegen de ongenaakbare Nadal.

Meer uit Sport

Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

2 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

6 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

6 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

8 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

9 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

10 uur geleden