Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic tegen Tsitsipas in finale Roland Garros

Djokovic tegen Tsitsipas in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic kan in Parijs zijn negentiende grandslamtitel veroveren. De nummer 1 van de wereld moet dan in de finale van Roland Garros wel zien af te rekenen met Stefanos Tsitsipas, die voor het eerst de eindstrijd van een grandslamtoernooi heeft bereikt. Djokovic was in de halve finales recordkampioen Rafael Nadal de baas.

De Spanjaard won dertien van de laatste zestien edities van Roland Garros. Djokovic schreef het toernooi in de Franse hoofdstad in 2016 op zijn naam. Nadal, de 'koning' van het gravel, had zich gedurende dat toernooi met een polsblessure moeten terugtrekken.

Als de 34-jarige Serviër ook Tsitsipas verslaat, heeft hij nog maar één grandslamtitel minder dan de recordhouders Roger Federer en Nadal. De 22-jarige Griek verkeert echter in goede vorm. Tsitsipas won in de aanloop naar Roland Garros de graveltoernooien van Monte Carlo en Lyon.

In de onderlinge ontmoetingen met Djokovic staat Tsitsipas met 5-2 achter. De twee troffen elkaar enkele weken geleden in Rome in de kwartfinales, met de Serviër als winnaar. Vorig jaar was Djokovic op Roland Garros in de halve finales in vijf sets te sterk voor Tsitsipas. Hij moest het toen in de eindstrijd afleggen tegen de ongenaakbare Nadal.

Meer uit Sport

Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

15 minuten geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

2 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

5 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

6 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

8 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

9 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

15 uur geleden