Djokovic tegen Tsitsipas in finale Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic kan in Parijs zijn negentiende grandslamtitel veroveren. De nummer 1 van de wereld moet dan in de finale van Roland Garros wel zien af te rekenen met Stefanos Tsitsipas, die voor het eerst de eindstrijd van een grandslamtoernooi heeft bereikt. Djokovic was in de halve finales recordkampioen Rafael Nadal de baas.
De Spanjaard won dertien van de laatste zestien edities van Roland Garros. Djokovic schreef het toernooi in de Franse hoofdstad in 2016 op zijn naam. Nadal, de 'koning' van het gravel, had zich gedurende dat toernooi met een polsblessure moeten terugtrekken.
Als de 34-jarige Serviër ook Tsitsipas verslaat, heeft hij nog maar één grandslamtitel minder dan de recordhouders Roger Federer en Nadal. De 22-jarige Griek verkeert echter in goede vorm. Tsitsipas won in de aanloop naar Roland Garros de graveltoernooien van Monte Carlo en Lyon.
In de onderlinge ontmoetingen met Djokovic staat Tsitsipas met 5-2 achter. De twee troffen elkaar enkele weken geleden in Rome in de kwartfinales, met de Serviër als winnaar. Vorig jaar was Djokovic op Roland Garros in de halve finales in vijf sets te sterk voor Tsitsipas. Hij moest het toen in de eindstrijd afleggen tegen de ongenaakbare Nadal.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
12 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
21 uur geleden