Djokovic tegen qualifier in Melbourne, Tsitsipas treft Berrettini
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic begint zijn jacht op een elfde Australian Open-titel tegen een qualifier. Dat heeft de loting uitgewezen. De Servische tennisser, de huidige nummer 1 van de wereld, zit in het kwart bij de Griek Stefanos Tsitsipas en de Amerikaan Taylor Fritz. Het is de vraag hoe fit Djokovic is. Hij heeft sinds een paar weken last van een polsblessure.
Tsitsipas, de nummer 7 van de plaatsingslijst, kent een lastige loting en treft direct oud-Wimbledonfinalist Matteo Berrettini. De Italiaan komt terug van een blessure. Ook de Australiër Alex de Minaur moet meteen aan de bak in zijn duel met de Canadees Milos Raonic. Maar ook hij kampt de laatste tijd met blessures. Een ander opvallend openingsduel is dat tussen de Oostenrijker Dominic Thiem en de Canadees Felix Auger-Aliassime. Rafael Nadal zou zijn rentree maken, maar hij raakte toch weer geblesseerd.
Naast Djokovic gelden Carlos Alcaraz, Daniil Medvedev en Jannik Sinner als de grote favorieten voor de titel in Melbourne. Alcaraz speelt in de eerste ronde tegen de Fransman Richard Gasquet. Sinner ontmoet de Nederlander Botic van de Zandschulp, terwijl voormalig finalist Medvedev een qualifier wacht.
Bij de vrouwen begint de nummer 1 van de wereld Iga Swiatek tegen de Amerikaanse oud-winnares Sofia Kenin. Aryna Sabalenka, die vorig jaar won in Melbourne, treft een qualifier. De terugkerende Naomi Osaka, die door mentale problemen en een zwangerschap na bijna een half jaar terugkeert op een grand slam, opent tegen de Franse Caroline Garcia.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden