Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic tegen qualifier in Melbourne, Tsitsipas treft Berrettini

Djokovic tegen qualifier in Melbourne, Tsitsipas treft Berrettini

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic begint zijn jacht op een elfde Australian Open-titel tegen een qualifier. Dat heeft de loting uitgewezen. De Servische tennisser, de huidige nummer 1 van de wereld, zit in het kwart bij de Griek Stefanos Tsitsipas en de Amerikaan Taylor Fritz. Het is de vraag hoe fit Djokovic is. Hij heeft sinds een paar weken last van een polsblessure.

Tsitsipas, de nummer 7 van de plaatsingslijst, kent een lastige loting en treft direct oud-Wimbledonfinalist Matteo Berrettini. De Italiaan komt terug van een blessure. Ook de Australiër Alex de Minaur moet meteen aan de bak in zijn duel met de Canadees Milos Raonic. Maar ook hij kampt de laatste tijd met blessures. Een ander opvallend openingsduel is dat tussen de Oostenrijker Dominic Thiem en de Canadees Felix Auger-Aliassime. Rafael Nadal zou zijn rentree maken, maar hij raakte toch weer geblesseerd.

Naast Djokovic gelden Carlos Alcaraz, Daniil Medvedev en Jannik Sinner als de grote favorieten voor de titel in Melbourne. Alcaraz speelt in de eerste ronde tegen de Fransman Richard Gasquet. Sinner ontmoet de Nederlander Botic van de Zandschulp, terwijl voormalig finalist Medvedev een qualifier wacht.

Bij de vrouwen begint de nummer 1 van de wereld Iga Swiatek tegen de Amerikaanse oud-winnares Sofia Kenin. Aryna Sabalenka, die vorig jaar won in Melbourne, treft een qualifier. De terugkerende Naomi Osaka, die door mentale problemen en een zwangerschap na bijna een half jaar terugkeert op een grand slam, opent tegen de Franse Caroline Garcia.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

28 minuten geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

4 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

6 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

6 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

9 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

10 uur geleden