Djokovic tegen Medvedev in halve finales Astana
ASTANA (ANP) - Het ATP-toernooi van Astana krijgt in de halve finales een duel tussen twee grandslamkampioenen. Novak Djokovic en Daniil Medvedev nemen het op het hardcourt in Kazachstan tegen elkaar op, met als inzet een plek in de finale. De andere finalist komt uit de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en Andrej Roeblev uit Rusland.
Djokovic, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp kansloos liet, versloeg de Rus Karen Chatsjanov in twee sets: 6-4 6-3. Medvedev was veel te sterk voor de Spanjaard Roberto Bautista Agut: 6-1 6-1.
Djokovic, winnaar van 21 grandslamtitels, is bezig aan een sterke reeks. De 35-jarige Serviër won Wimbledon en zegevierde vorige week ook op het ATP-toernooi van Tel Aviv. Van zijn tien voorgaande duels met Medvedev won hij er zes. Vorig jaar moest Djokovic in de finale van de US Open echter in drie sets buigen voor de Rus, die in New York zijn eerste grandslamtitel pakte. Medvedev (26) is op dit moment de nummer 4 van de wereld, Djokovic staat op de zevende plaats.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
23 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden