Djokovic tegen Medvedev in halve finales Astana
ASTANA (ANP) - Het ATP-toernooi van Astana krijgt in de halve finales een duel tussen twee grandslamkampioenen. Novak Djokovic en Daniil Medvedev nemen het op het hardcourt in Kazachstan tegen elkaar op, met als inzet een plek in de finale. De andere finalist komt uit de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en Andrej Roeblev uit Rusland.
Djokovic, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp kansloos liet, versloeg de Rus Karen Chatsjanov in twee sets: 6-4 6-3. Medvedev was veel te sterk voor de Spanjaard Roberto Bautista Agut: 6-1 6-1.
Djokovic, winnaar van 21 grandslamtitels, is bezig aan een sterke reeks. De 35-jarige Serviër won Wimbledon en zegevierde vorige week ook op het ATP-toernooi van Tel Aviv. Van zijn tien voorgaande duels met Medvedev won hij er zes. Vorig jaar moest Djokovic in de finale van de US Open echter in drie sets buigen voor de Rus, die in New York zijn eerste grandslamtitel pakte. Medvedev (26) is op dit moment de nummer 4 van de wereld, Djokovic staat op de zevende plaats.
Meer uit Sport
LISSABON (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone (95) is maandag aangehouden op een vliegveld bij Lissabon. De Brit was daar met zijn privéjet geland, waarna de Portugese politie ontdekte dat hij een jachtgeweer bij zich had zonder de vereiste documenten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
10 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden