Djokovic stopt trainingswedstrijd tegen Medvedev uit voorzorg
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft vijf dagen voor de start van de Australian Open een trainingswedstrijd tegen de Rus Daniil Medvedev voortijdig beëindigd. Dat deed de negenvoudig kampioen uit Servië uit voorzorg, zo bekende hij na afloop.
"Ik voelde het een beetje trekken en wilde niets riskeren", zei Djokovic tegen Australische media over de klachten aan zijn linkerbeen. Het oefenpotje tegen Medvedev duurde iets meer dan een half uur, terwijl een duel van 75 minuten gepland stond. "Ik heb hem mijn excuses aangeboden en hij begreep het."
Djokovic raakte vorige week in Adelaide licht geblesseerd, ook tegen Medvedev. Hij liet zich toen behandelen aan zijn linkerhamstring en pakte uiteindelijk de titel.
De 35-jarige Djokovic is de nummer 5 van de wereld. Hij gaat de komende weken op voor zijn 22e grandslamtitel in totaal. Vrijdag speelt hij nog een trainingswedstrijd tegen Nick Kyrgios. Die wordt gespeeld in een volle Rod Laver Arena, het hoofdstadion waar bijna 15.000 mensen in kunnen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geleden