
Djokovic staat slechts één game af in eerste wedstrijd op Spelen
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in zijn eerste wedstrijd op de Olympische Spelen slechts één game verloren. De nummer 2 van de wereld kleineerde de Australiër Matt Ebden. Het werd 6-0 6-1 op het Court Philippe Chatrier, waar het dak gesloten was.
Ebden pakte bij 6-0 4-0 zijn eerste game en hij vierde die prestatie uitgebreid. Toen hij eindelijk op het scorebord stond, deed hij zijn shirt over zijn hoofd en stak hij één vinger op naar het publiek.
De 36 jaar oude Ebden werd op het laatste moment aan het enkelspelschema toegevoegd na een aantal afmeldingen. Hij doet in Parijs mee aan het dubbelspel en werd gevraagd een opengevallen plek in te nemen.
Djokovic (37) kan in Parijs voor het eerst olympisch kampioen worden.
Ook Carlos Alcaraz bereikte zonder problemen de tweede ronde. De Spanjaard, de nummer 3 van de wereld, versloeg Hady Habib uit Libanon met 6-3 6-1.
De Italiaan Jannik Sinner, die de wereldranglijst aanvoert, meldde zich vlak voor de start van de Spelen af.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
8 uur geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
10 uur geledenLE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
13 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
18 uur geleden