Djokovic staat slechts één game af in eerste wedstrijd op Spelen
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in zijn eerste wedstrijd op de Olympische Spelen slechts één game verloren. De nummer 2 van de wereld kleineerde de Australiër Matt Ebden. Het werd 6-0 6-1 op het Court Philippe Chatrier, waar het dak gesloten was.
Ebden pakte bij 6-0 4-0 zijn eerste game en hij vierde die prestatie uitgebreid. Toen hij eindelijk op het scorebord stond, deed hij zijn shirt over zijn hoofd en stak hij één vinger op naar het publiek.
De 36 jaar oude Ebden werd op het laatste moment aan het enkelspelschema toegevoegd na een aantal afmeldingen. Hij doet in Parijs mee aan het dubbelspel en werd gevraagd een opengevallen plek in te nemen.
Djokovic (37) kan in Parijs voor het eerst olympisch kampioen worden.
Ook Carlos Alcaraz bereikte zonder problemen de tweede ronde. De Spanjaard, de nummer 3 van de wereld, versloeg Hady Habib uit Libanon met 6-3 6-1.
De Italiaan Jannik Sinner, die de wereldranglijst aanvoert, meldde zich vlak voor de start van de Spelen af.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
1 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
3 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
8 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geleden