Djokovic staat slechts één game af in eerste wedstrijd op Spelen
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in zijn eerste wedstrijd op de Olympische Spelen slechts één game verloren. De nummer 2 van de wereld kleineerde de Australiër Matt Ebden. Het werd 6-0 6-1 op het Court Philippe Chatrier, waar het dak gesloten was.
Ebden pakte bij 6-0 4-0 zijn eerste game en hij vierde die prestatie uitgebreid. Toen hij eindelijk op het scorebord stond, deed hij zijn shirt over zijn hoofd en stak hij één vinger op naar het publiek.
De 36 jaar oude Ebden werd op het laatste moment aan het enkelspelschema toegevoegd na een aantal afmeldingen. Hij doet in Parijs mee aan het dubbelspel en werd gevraagd een opengevallen plek in te nemen.
Djokovic (37) kan in Parijs voor het eerst olympisch kampioen worden.
Ook Carlos Alcaraz bereikte zonder problemen de tweede ronde. De Spanjaard, de nummer 3 van de wereld, versloeg Hady Habib uit Libanon met 6-3 6-1.
De Italiaan Jannik Sinner, die de wereldranglijst aanvoert, meldde zich vlak voor de start van de Spelen af.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
20 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geleden