Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic speelt waar hij welkom is en is klaar voor rentree

Djokovic speelt waar hij welkom is en is klaar voor rentree

DUBAI (ANP) - Novak Djokovic is naar eigen zeggen klaar voor zijn rentree op de tennisbaan. De nummer 1 van de wereld neemt het maandag in Dubai op tegen de Italiaan Lorenzo Musetti, de mondiale nummer 57.

Voor de 34-jarige Djokovic wordt het zijn eerste wedstrijd sinds begin december. Hij wilde vorige maand deelnemen aan de Australian Open, maar hij werd uit het schema gehaald aangezien hij Australië moest verlaten omdat hij geen geldige reden had zich niet te laten vaccineren. Enkele weken geleden werd bekend dat Djokovic zou terugkeren in Dubai, waar geen vaccinatieplicht geldt voor mensen die het land in willen.

"Ik heb de toernooien momenteel niet voor het uitkiezen. Waar ik welkom ben, speel ik. Vrijwel elke kans grijp ik, want ik tennis nog altijd heel graag en de motivatie is nog groot", aldus de 20-voudig grandslamkampioen. "Hier voel ik me in ieder geval heel welkom. Ook door het merendeel van de andere spelers die ik al gezien heb, werd ik goed onthaald."

Zesde keer

Djokovic kan het toernooi van Dubai voor de zesde keer winnen. "Ik kijk er naar uit om weer op de baan te staan. De trainingen heb ik drie weken geleden hervat, met heel veel zin. Ik sla nu eenmaal graag met een racket tegen een balletje. Ik had wel een doel nodig om naartoe te werken en dat vond ik hier. Ik denk wel dat ik er klaar voor ben."

Komende week kan Djokovic de nummer 1-positie op de wereldranglijst kwijtraken aan de Rus Daniil Medvedev, die zijn opwachting maakt op het toernooi van Acapulco (Mexico). "Medvedev verdient het ook om de nummer 1 te zijn. Dat zal ooit ook gebeuren. Is het deze week niet, dan later. Ik zal de eerste zijn om hem te feliciteren."

Meer uit Sport

De Jong na stunt tegen Chatsjanov in vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.

1 uur geleden
Wielrenner Kuss wint koninginnenrit van de Giro d'Italia

PIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.

4 uur geleden
Wielrenner Kooij sprint naar etappezege in Boucles de la Mayenne

CHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.

4 uur geleden
Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

9 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

11 uur geleden
Minnesota Lynx beëindigt contract Nederlandse basketbalster Hof

MINNEAPOLIS (ANP) - Het avontuur van de Nederlandse basketbalster Emese Hof bij Minnesota Lynx heeft maar kort geduurd. Een kleine maand nadat ze was vastgelegd door de club die uitkomt in de WNBA, de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie voor vrouwen, is haar contract alweer ontbonden. Dat staat op de site van Minnesota Lynx.

14 uur geleden
Wereldkampioen Littler wint Premier League Darts na thriller

LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.

23 uur geleden