Djokovic slaat in aanloop naar US Open toernooi van Toronto over
TORONTO (ANP) - Novak Djokovic doet in augustus niet mee aan het tennistoernooi in Toronto. Het evenement past niet in de voorbereiding van de Serviër voor de US Open. Djokovic won het hardcourttoernooi in Toronto vier keer.
Djokovic won dit jaar al de Australian Open, Roland Garros en Wimbledon. Zijn grote doel is om te komen tot een 'Golden Slam', dat betekent het winnen van alle vier de grandslamtoernooien in hetzelfde jaar én de eindzege in het enkelspel op de Olympische Spelen. Eerder deze maand kwam Djokovic op Wimbledon, met zijn twintigste grandslamtitel, op gelijke hoogte met Rafael Nadal en Roger Federer. De 34-jarige Djokovic hoopt op de US Open de lijst met meeste grandslamtitels in zijn eentje aan te voeren.
"Het zou fantastisch zijn geweest om Novak hier te hebben", zei Karl Hale, toernooidirecteur in Toronto, waar van 9 tot en met 15 augustus wordt getennist. "Maar we begrijpen zijn beslissing. We wensen hem het allerbeste voor de rest van het seizoen."
De US Open gaat 30 augustus van start.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
7 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
9 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden