Djokovic slaat in aanloop naar US Open toernooi van Toronto over
TORONTO (ANP) - Novak Djokovic doet in augustus niet mee aan het tennistoernooi in Toronto. Het evenement past niet in de voorbereiding van de Serviër voor de US Open. Djokovic won het hardcourttoernooi in Toronto vier keer.
Djokovic won dit jaar al de Australian Open, Roland Garros en Wimbledon. Zijn grote doel is om te komen tot een 'Golden Slam', dat betekent het winnen van alle vier de grandslamtoernooien in hetzelfde jaar én de eindzege in het enkelspel op de Olympische Spelen. Eerder deze maand kwam Djokovic op Wimbledon, met zijn twintigste grandslamtitel, op gelijke hoogte met Rafael Nadal en Roger Federer. De 34-jarige Djokovic hoopt op de US Open de lijst met meeste grandslamtitels in zijn eentje aan te voeren.
"Het zou fantastisch zijn geweest om Novak hier te hebben", zei Karl Hale, toernooidirecteur in Toronto, waar van 9 tot en met 15 augustus wordt getennist. "Maar we begrijpen zijn beslissing. We wensen hem het allerbeste voor de rest van het seizoen."
De US Open gaat 30 augustus van start.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
2 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden