Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

De 38-jarige Djokovic vierde zijn vierhonderdste zege op een grand slam in een volgepakte Rod Laver Arena. De als vierde geplaatste Serviër wil in Melbourne voor de 25e keer een grandslamtoernooi winnen.

Het was 37 graden in Melbourne toen de wedstrijd om 19.15 uur plaatselijke tijd begon. Beide spelers hadden weinig last van de extreme hitte omdat het dak van de Rod Laver Arena dicht bleef. Van de Zandschulp miste in de eerste set bij een stand van 1-1 een kans om de opslagbeurt van Djokovic te winnen en zag de als vierde geplaatste Serviër vervolgens uitlopen naar een voorsprong van 4-1 en 6-3.

Blaar

De 30-jarige Van de Zandschulp liet zich bij een achterstand van 3-0 in de tweede set behandelen aan zijn rechterschouder. Vervolgens knokte de rechtshandige tennisser zich terug naar 3-2. Van de Zandschulp ging beter spelen, maar verloor de tweede set met 6-4.

Djokovic liet zich bij een achterstand van 2-1 in de derde set behandelen aan een blaar. Met een pleister onder zijn rechtervoet verloor hij zijn opslagbeurt (3-1). De Serviër kwam terug tot 3-3 en overleefde twee setpunten voordat hij de tiebreak won.

Laatste Nederlander

Van de Zandschulp was de laatste Nederlander in het enkelspel van het eerste grandslamtoernooi van het seizoen na nederlagen van Tallon Griekspoor, Jesper de Jong en Suzan Lamens. Djokovic verloor vorig seizoen in Indian Wells van Van de Zandschulp, die ook al eens stuntte tegen Carlos Alcaraz en Rafael Nadal.

Van de Zandschulp was 3,5 jaar geleden de nummer 22 van de wereldranglijst, maar verloor vorig jaar het plezier in zijn favoriete sport. Met Raemon Sluiter als coach wil de huidige nummer 75 van de wereld de weg naar boven vinden. Van de Zandschulp begon goed aan de Australian Open met overwinningen op de Amerikaan Brandon Nakashima (6-3 4-6 7-6 7-6) en de Chinees Shang Juncheng (7-6 6-2 6-3).

Meer uit Sport

Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

2 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

7 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

8 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

9 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

9 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

12 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

1 dag geleden