Djokovic pas zondag voor federale rechter Australië
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic hoort waarschijnlijk pas zondag of hij in Australië mag blijven. Op die dag behandelt het federale gerechtshof het beroep van de Servische tennisser tegen het intrekken van zijn visum. De Australian Open, het grandslamtoernooi dat Djokovic al negen keer won, begint maandag.
Djokovic kreeg vrijdag te horen dat hij alsnog het land uit moet omdat hij niet is gevaccineerd tegen het coronavirus en omdat hij onjuiste gegevens heeft verstrekt over waar hij was en wat hij gedaan heeft terwijl hij positief was getest op het virus. Minister Alex Hawke van Immigratie maakte gebruik van zijn bevoegdheid om het visum van de nummer 1 van de wereld in te trekken.
Dat gebeurde enkele dagen nadat een rechter in Melbourne had besloten de medische vrijstelling van de Serviër goed te keuren en hem vrij te laten uit het detentiecentrum waar de tennisser verplicht moest blijven na zijn aankomst in Australië. Djokovic wil graag meedoen in Melbourne en aast op zijn tiende titel in de Australian Open.
Djokovic mag zaterdagochtend Australische tijd nog een keer zijn verhaal doen bij de douane en moet daarna opnieuw in zogeheten detentie. Hij mag wel tijd doorbrengen met zijn advocaten om zijn beroep voor te bereiden. Zondag is dan de rechtszaak.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 dagen geleden