Djokovic pakt achtste titel op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor de achtste keer de Australian Open op zijn naam geschreven. De Serviër was in de finale de Oostenrijker Dominic Thiem in vijf sets de baas. Het werd na vier uur tennis 6-4 4-6 2-6 6-3 6-4 voor Djokovic, die nu Rafael Nadal weer aflost als nummer 1 van de wereld.
De 32-jarige Djokovic, die zich tussen de derde en vierde set liet behandelen buiten de baan, heeft nog nooit een eindstrijd verloren in Melbourne. Vorig jaar liet hij Nadal in de finale kansloos.
Nadat Djokovic na het verlies van de derde set was teruggekeerd op de baan was het onduidelijk wat er precies aan de hand was. De Serviër had op het oog geen fysieke beperkingen. Wel sloeg hij zijn tweede service minder agressief dan in de eerste set. Djokovic maakte vooral in de derde set een onrustige indruk nadat hij in de slotfase van de tweede set in de clinch lag met de umpire, die hem had bestraft voor het overschrijden van de tijd om te serveren.
Thiem liet het op de cruciale momenten afweten. Op setpunt tegen in de eerste set sloeg hij een dubbele fout en op het moment dat hij in de vierde set de kans had door te drukken, speelde hij niet zijn beste tennis.
In zijn eerste vijfsetter van het toernooi plaatste Djokovic in de vijfde set bij 1-1 de beslissende break. Hij maakte het op 5-4 op eigen service af op zijn eerste wedstrijdpunt.
Djokovic bracht zijn totaal aantal grandslamtitels op zeventien. Dat zijn er drie minder dan Roger Federer en twee minder dan Rafael Nadal. Voor Thiem (26) was het al de derde finale op een grandslamtoernooi die hij verloor. In 2018 en 2019 moest hij op Roland Garros zijn meerdere erkennen in Nadal.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
17 uur geleden