Djokovic pakt achtste titel op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor de achtste keer de Australian Open op zijn naam geschreven. De Serviër was in de finale de Oostenrijker Dominic Thiem in vijf sets de baas. Het werd na vier uur tennis 6-4 4-6 2-6 6-3 6-4 voor Djokovic, die nu Rafael Nadal weer aflost als nummer 1 van de wereld.
De 32-jarige Djokovic, die zich tussen de derde en vierde set liet behandelen buiten de baan, heeft nog nooit een eindstrijd verloren in Melbourne. Vorig jaar liet hij Nadal in de finale kansloos.
Nadat Djokovic na het verlies van de derde set was teruggekeerd op de baan was het onduidelijk wat er precies aan de hand was. De Serviër had op het oog geen fysieke beperkingen. Wel sloeg hij zijn tweede service minder agressief dan in de eerste set. Djokovic maakte vooral in de derde set een onrustige indruk nadat hij in de slotfase van de tweede set in de clinch lag met de umpire, die hem had bestraft voor het overschrijden van de tijd om te serveren.
Thiem liet het op de cruciale momenten afweten. Op setpunt tegen in de eerste set sloeg hij een dubbele fout en op het moment dat hij in de vierde set de kans had door te drukken, speelde hij niet zijn beste tennis.
In zijn eerste vijfsetter van het toernooi plaatste Djokovic in de vijfde set bij 1-1 de beslissende break. Hij maakte het op 5-4 op eigen service af op zijn eerste wedstrijdpunt.
Djokovic bracht zijn totaal aantal grandslamtitels op zeventien. Dat zijn er drie minder dan Roger Federer en twee minder dan Rafael Nadal. Voor Thiem (26) was het al de derde finale op een grandslamtoernooi die hij verloor. In 2018 en 2019 moest hij op Roland Garros zijn meerdere erkennen in Nadal.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
15 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
17 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
18 uur geleden