Djokovic overtuigend naar tweede ronde in Parijs
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zonder veel moeite de tweede ronde bereikt op het grandslamtoernooi van Parijs. De als eerste geplaatste Serviër rekende in ongeveer anderhalf uur af met de Zweed Mikael Ymer: 6-0 6-2 6-3.
De Servische nummer 1 van de wereld had een bliksemstart tegen de 22-jarige nummer 80 van de mondiale lijst uit Zweden. In 22 minuten sloeg hij met 6-0 de eerste set binnen. In de derde set wist de Zweed wat meer weerstand te bieden, maar de Serviër won toch overtuigend met 6-3.
Djokovic won Roland Garros één keer, in 2016, maar wist sindsdien de finale niet meer te halen. Op zijn laatste grandslamtoernooi, de US Open, werd hij in zijn partij in de vierde ronde gediskwalificeerd nadat hij uit pure frustratie over een verloren game een bal onbedoeld tegen de keel van een lijnrechter had geslagen. Djokovic maakte zijn rentree op het masterstoernooi van Rome dat hij vervolgens wist te winnen.
Djokovic treft in de tweede ronde Ricardas Berankis. De 30-jarige tennisser uit Litouwen versloeg Hugo Dellien uit Bolivia.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
22 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden