Djokovic overtuigend naar tweede ronde in Parijs
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zonder veel moeite de tweede ronde bereikt op het grandslamtoernooi van Parijs. De als eerste geplaatste Serviër rekende in ongeveer anderhalf uur af met de Zweed Mikael Ymer: 6-0 6-2 6-3.
De Servische nummer 1 van de wereld had een bliksemstart tegen de 22-jarige nummer 80 van de mondiale lijst uit Zweden. In 22 minuten sloeg hij met 6-0 de eerste set binnen. In de derde set wist de Zweed wat meer weerstand te bieden, maar de Serviër won toch overtuigend met 6-3.
Djokovic won Roland Garros één keer, in 2016, maar wist sindsdien de finale niet meer te halen. Op zijn laatste grandslamtoernooi, de US Open, werd hij in zijn partij in de vierde ronde gediskwalificeerd nadat hij uit pure frustratie over een verloren game een bal onbedoeld tegen de keel van een lijnrechter had geslagen. Djokovic maakte zijn rentree op het masterstoernooi van Rome dat hij vervolgens wist te winnen.
Djokovic treft in de tweede ronde Ricardas Berankis. De 30-jarige tennisser uit Litouwen versloeg Hugo Dellien uit Bolivia.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
8 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
11 uur geleden