Djokovic oudste nummer 1 op mondiale tennisranglijst
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic is de oudste nummer 1 op de mondiale tennisranglijst van het mannenenkelspel sinds de invoering van de ranking in 1973. De Serviër is maandag 36 jaar en 322 dagen oud.
Djokovic loste de Zwitser Roger Federer af, die 36 jaar en 320 dagen oud was toen hij voor het laatst nummer 1 was.
Carlos Alcaraz uit Spanje is achter Djokovic en de Italiaan Jannik Sinner de nummer 3. Hij was eind 2022 de jongste speler in de geschiedenis die de ranking aanvoerde: 19 jaar en 131 dagen.
Tallon Griekspoor is op plek 26 de beste Nederlander. Botic van de Zandschulp staat 86e. Bij de vrouwen is Arantxa Rus op plek 53 de hoogst geklasseerde Nederlandse.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
10 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
14 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden