Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic op spelerslijst Australian Open, Williams niet

Djokovic op spelerslijst Australian Open, Williams niet

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic staat op de zogenoemde entry list van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar dat op 17 januari begint. De nummer 1 van de wereld uit Servië heeft zich nog niet uitgesproken over deelname aan het toernooi in Melbourne, waar een vaccinatie tegen het coronavirus voor alle betrokkenen verplicht is. Titelverdediger Djokovic weigert tot dusverre zijn vaccinatiestatus bekend te maken.

Serena Williams prijkt niet op de lijst. De Amerikaanse, die de laatste van haar zeven titels op de Australian Open won in 2017, kende een door blessures gehinderd seizoen. Ze kwam sinds haar opgave wegens een enkelblessure in de eerste ronde van Wimbledon niet meer in actie. Organisator Craig Tiley sprak vorige maand nog de verwachting uit de 40-jarige Amerikaanse in Melbourne te kunnen verwelkomen.

Williams trok zich terug voor het toernooi op advies van haar medische begeleiders. "Hoewel het een moeilijke beslissing is, moet ik concluderen dat ik fysiek niet ben waar ik zou moeten zijn om deel te nemen", liet Williams met pijn in het hart weten. "Melbourne is een van mijn favoriete steden en ik keek er elk jaar naar uit om hier te spelen. Ik blijf werken om op mijn beste niveau terug te keren op de baan."

Vaccinatie

De deelnemerslijst bij de vrouwen, met de complete top 20, wordt aangevoerd door de Australische Ashleigh Barty en de Japanse Naomi Osaka. Bij de mannen wordt Djokovic op de lijst gevolgd door de Spanjaard Rafael Nadal. Een van beiden kan in Melbourne de eerste tennisser worden met 21 grandslamtitels. De Zwitser Roger Federer, die eveneens op 20 staat, ontbreekt wegens een knieblessure.

De organisatoren herhaalden dat alle spelers gevaccineerd moeten zijn. Er waren geruchten dat er voor Djokovic, met steun van de bond Tennis Australia, een medische vrijstelling zou worden aangevraagd. "Elke suggestie dat Tennis Australia op zoek is naar 'mazen' binnen dit proces is simpelweg een leugen", meldde de bond in een verklaring.

Srdjan Djokovic, de vader van de 34-jarige tennisser, suggereerde vorige maand nog dat zijn zoon "waarschijnlijk" niet zal uitkomen op de Australian Open. Hij noemde de verplichte vaccinatie "chantage".

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

6 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

15 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

15 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

17 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

17 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

17 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

18 uur geleden