Djokovic op spelerslijst Australian Open, Williams niet
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic staat op de zogenoemde entry list van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar dat op 17 januari begint. De nummer 1 van de wereld uit Servië heeft zich nog niet uitgesproken over deelname aan het toernooi in Melbourne, waar een vaccinatie tegen het coronavirus voor alle betrokkenen verplicht is. Titelverdediger Djokovic weigert tot dusverre zijn vaccinatiestatus bekend te maken.
Serena Williams prijkt niet op de lijst. De Amerikaanse, die de laatste van haar zeven titels op de Australian Open won in 2017, kende een door blessures gehinderd seizoen. Ze kwam sinds haar opgave wegens een enkelblessure in de eerste ronde van Wimbledon niet meer in actie. Organisator Craig Tiley sprak vorige maand nog de verwachting uit de 40-jarige Amerikaanse in Melbourne te kunnen verwelkomen.
Williams trok zich terug voor het toernooi op advies van haar medische begeleiders. "Hoewel het een moeilijke beslissing is, moet ik concluderen dat ik fysiek niet ben waar ik zou moeten zijn om deel te nemen", liet Williams met pijn in het hart weten. "Melbourne is een van mijn favoriete steden en ik keek er elk jaar naar uit om hier te spelen. Ik blijf werken om op mijn beste niveau terug te keren op de baan."
Vaccinatie
De deelnemerslijst bij de vrouwen, met de complete top 20, wordt aangevoerd door de Australische Ashleigh Barty en de Japanse Naomi Osaka. Bij de mannen wordt Djokovic op de lijst gevolgd door de Spanjaard Rafael Nadal. Een van beiden kan in Melbourne de eerste tennisser worden met 21 grandslamtitels. De Zwitser Roger Federer, die eveneens op 20 staat, ontbreekt wegens een knieblessure.
De organisatoren herhaalden dat alle spelers gevaccineerd moeten zijn. Er waren geruchten dat er voor Djokovic, met steun van de bond Tennis Australia, een medische vrijstelling zou worden aangevraagd. "Elke suggestie dat Tennis Australia op zoek is naar 'mazen' binnen dit proces is simpelweg een leugen", meldde de bond in een verklaring.
Srdjan Djokovic, de vader van de 34-jarige tennisser, suggereerde vorige maand nog dat zijn zoon "waarschijnlijk" niet zal uitkomen op de Australian Open. Hij noemde de verplichte vaccinatie "chantage".
Meer uit Sport
NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
16 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
16 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
1 dag geleden