Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic op spelerslijst Australian Open, Williams niet

Djokovic op spelerslijst Australian Open, Williams niet

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic staat op de zogenoemde entry list van de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar dat op 17 januari begint. De nummer 1 van de wereld uit Servië heeft zich nog niet uitgesproken over deelname aan het toernooi in Melbourne, waar een vaccinatie tegen het coronavirus voor alle betrokkenen verplicht is. Titelverdediger Djokovic weigert tot dusverre zijn vaccinatiestatus bekend te maken.

Serena Williams prijkt niet op de lijst. De Amerikaanse, die de laatste van haar zeven titels op de Australian Open won in 2017, kende een door blessures gehinderd seizoen. Ze kwam sinds haar opgave wegens een enkelblessure in de eerste ronde van Wimbledon niet meer in actie. Organisator Craig Tiley sprak vorige maand nog de verwachting uit de 40-jarige Amerikaanse in Melbourne te kunnen verwelkomen.

Williams trok zich terug voor het toernooi op advies van haar medische begeleiders. "Hoewel het een moeilijke beslissing is, moet ik concluderen dat ik fysiek niet ben waar ik zou moeten zijn om deel te nemen", liet Williams met pijn in het hart weten. "Melbourne is een van mijn favoriete steden en ik keek er elk jaar naar uit om hier te spelen. Ik blijf werken om op mijn beste niveau terug te keren op de baan."

Vaccinatie

De deelnemerslijst bij de vrouwen, met de complete top 20, wordt aangevoerd door de Australische Ashleigh Barty en de Japanse Naomi Osaka. Bij de mannen wordt Djokovic op de lijst gevolgd door de Spanjaard Rafael Nadal. Een van beiden kan in Melbourne de eerste tennisser worden met 21 grandslamtitels. De Zwitser Roger Federer, die eveneens op 20 staat, ontbreekt wegens een knieblessure.

De organisatoren herhaalden dat alle spelers gevaccineerd moeten zijn. Er waren geruchten dat er voor Djokovic, met steun van de bond Tennis Australia, een medische vrijstelling zou worden aangevraagd. "Elke suggestie dat Tennis Australia op zoek is naar 'mazen' binnen dit proces is simpelweg een leugen", meldde de bond in een verklaring.

Srdjan Djokovic, de vader van de 34-jarige tennisser, suggereerde vorige maand nog dat zijn zoon "waarschijnlijk" niet zal uitkomen op de Australian Open. Hij noemde de verplichte vaccinatie "chantage".

Meer uit Sport

Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

9 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

9 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

1 dag geleden