Djokovic ontvangt 'positieve signalen' over deelname in Australië
SYDNEY (ANP) - Novak Djokovic heeft goede hoop dat hij begin volgend jaar kan deelnemen aan de Australian Open. De negenvoudig kampioen op het tennistoernooi in Melbourne heeft naar eigen zeggen "positieve signalen" ontvangen.
"Gekeken naar Australië zijn er positieve signalen, maar het is nog onofficieel", zei Djokovic (35) tegen het Servische Sportal. "We communiceren via mijn advocaten in Australië. Zij staan in contact met de autoriteiten die verantwoordelijk zijn voor mijn zaak."
Zoals het er nu voor staat, mag de Serviër het land niet in omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus. Begin dit jaar werd hij vlak voor de start van het grandslamtoernooi, na een dagenlange soap, het land uitgezet.
Antwoord
De Australian Open begint op maandag 16 januari. "Ik hoop in de komende weken een antwoord te hebben. Wat dat antwoord ook moge zijn. Ik hoop natuurlijk op een positief antwoord, zodat ik genoeg tijd heb om me voor te bereiden op de start van het seizoen. Tenminste, als die start gaat plaatsvinden in Australië", aldus de nummer 7 van de wereld.
Indien Djokovic naar Melbourne mag afreizen, gaat hij op voor zijn 22e grandslamtitel. Hij kan op gelijke hoogte komen met Rafael Nadal, de recordhouder. "Ik wil daar echt heen. Wat er dit jaar is gebeurd heb ik achter me gelaten en ik wil gewoon tennissen, dat is waar ik het beste in ben. Australië is altijd de plek geweest waar ik mijn beste tennis heb gespeeld. De resultaten spreken voor zich, dus ik ben extra gemotiveerd om daarheen te gaan. Deze keer nog meer dus ik hoop op een positief antwoord."
ATP Finals
Djokovic sluit dit seizoen half november af met de ATP Finals. Voorafgaand aan het eindejaarstoernooi doet hij ook mee aan het masterstoernooi van Parijs.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
3 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
3 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
7 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
10 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden