Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic: niet gevaccineerd, positief getest op 16 december

Djokovic: niet gevaccineerd, positief getest op 16 december

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. De Servische tennisser vertelde dat vorige week voor het eerst tijdens een gesprek met de Australische douane op de luchthaven van Melbourne. Een transcriptie van dat interview werd maandag openbaar gemaakt tijdens de rechtszaak die Djokovic had aangespannen.

De 34-jarige Serviër wilde de afgelopen maanden niet zeggen of hij gevaccineerd is. Djokovic noemde dat een persoonlijke zaak. Het was daarom heel lang onduidelijk of hij zou kunnen meedoen aan de Australian Open. In principe zijn alleen gevaccineerde tennissers welkom op het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Djokovic meldde begin vorige week een medische vrijstelling te hebben gekregen om Australië in te mogen, waarmee al min of meer duidelijk werd dat hij zich niet heeft laten vaccineren.

Djokovic vertelde bij aankomst op het vliegveld dat hij op 16 december positief had getest op het coronavirus. Zes dagen later testte hij negatief. Opmerkelijk genoeg zou Djokovic na zijn positieve PCR-test nog in het openbaar zijn verschenen bij enkele publieke evenementen, zoals de uitreiking van een eigen postzegel, een bijeenkomst van de Servische tennisbond en een fotoshoot voor de Franse sportkrant L'Equipe.

Medische vrijstelling

Volgens Djokovic kreeg hij van de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, een medische vrijstelling omdat hij recent het coronavirus heeft doorgemaakt. De Australische autoriteiten wilden hem desondanks het land uitzetten, omdat het bewijs zou ontbreken. De rechter bepaalde maandag dat Djokovic in Australië mag blijven en dus kan meedoen aan de Australian Open.

De minister van Immigratie, Alex Hawke, kan de Serviër echter op basis van persoonlijke bevoegdheid alsnog het land uitzetten. Het is onduidelijk of Hawke daarvan gebruik gaat maken.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

5 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

16 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden