Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic: niet gevaccineerd, positief getest op 16 december

Djokovic: niet gevaccineerd, positief getest op 16 december

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. De Servische tennisser vertelde dat vorige week voor het eerst tijdens een gesprek met de Australische douane op de luchthaven van Melbourne. Een transcriptie van dat interview werd maandag openbaar gemaakt tijdens de rechtszaak die Djokovic had aangespannen.

De 34-jarige Serviër wilde de afgelopen maanden niet zeggen of hij gevaccineerd is. Djokovic noemde dat een persoonlijke zaak. Het was daarom heel lang onduidelijk of hij zou kunnen meedoen aan de Australian Open. In principe zijn alleen gevaccineerde tennissers welkom op het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Djokovic meldde begin vorige week een medische vrijstelling te hebben gekregen om Australië in te mogen, waarmee al min of meer duidelijk werd dat hij zich niet heeft laten vaccineren.

Djokovic vertelde bij aankomst op het vliegveld dat hij op 16 december positief had getest op het coronavirus. Zes dagen later testte hij negatief. Opmerkelijk genoeg zou Djokovic na zijn positieve PCR-test nog in het openbaar zijn verschenen bij enkele publieke evenementen, zoals de uitreiking van een eigen postzegel, een bijeenkomst van de Servische tennisbond en een fotoshoot voor de Franse sportkrant L'Equipe.

Medische vrijstelling

Volgens Djokovic kreeg hij van de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, een medische vrijstelling omdat hij recent het coronavirus heeft doorgemaakt. De Australische autoriteiten wilden hem desondanks het land uitzetten, omdat het bewijs zou ontbreken. De rechter bepaalde maandag dat Djokovic in Australië mag blijven en dus kan meedoen aan de Australian Open.

De minister van Immigratie, Alex Hawke, kan de Serviër echter op basis van persoonlijke bevoegdheid alsnog het land uitzetten. Het is onduidelijk of Hawke daarvan gebruik gaat maken.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

2 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

3 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

14 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

17 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

21 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden