Djokovic neemt voor Australian Open zorgen over polsblessure weg
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic begint naar eigen zeggen pijnvrij aan de Australian Open. De tienvoudig kampioen nam aan de vooravond van het eerste grandslamtoernooi van het jaar de zorgen over zijn polsblessure weg.
"Ik heb sinds mijn laatste wedstrijd op de United Cup tot aan nu de tijd gehad om te herstellen. Ik heb goed kunnen trainen en in de trainingen heb ik geen last gehad. Het ziet er allemaal goed uit, dus laten we zien hoe het gaat", zei de 24-voudig grandslamkampioen op een persconferentie in Melbourne.
De 36-jarige Djokovic werd tijdens zijn eerste toernooi van het jaar, het landentoernooi de United Cup, behandeld aan zijn rechterpols en oogde niet fit. Hij verloor er van de Australiër Alex de Minaur.
Fysieke ongemakken
"Het is niet zo erg als andere blessures die ik hier heb gehad", zei de nummer 1 van de wereld, die op de Australian Open vaker last had van fysieke ongemakken. "Maar ik kan niet voorspellen of het terug gaat komen. Als ik meer wedstrijden ga spelen, komt er ook meer druk bij kijken."
Djokovic neemt het zondag in de eerste ronde op tegen de 18-jarige Kroaat Dino Prizmic, een speler uit de kwalificaties. Djokovic heeft sinds 2018 niet meer verloren in Melbourne. "Ik ben zelf mijn grootste uitdager", grapte Djokovic. "En natuurlijk de beste spelers ter wereld. Iedere speler is hier met de droom om een grand slam te winnen."
Meer uit Sport
AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
21 minuten geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
31 minuten geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
21 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
23 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
1 dag geleden