Djokovic neemt voor Australian Open zorgen over polsblessure weg
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic begint naar eigen zeggen pijnvrij aan de Australian Open. De tienvoudig kampioen nam aan de vooravond van het eerste grandslamtoernooi van het jaar de zorgen over zijn polsblessure weg.
"Ik heb sinds mijn laatste wedstrijd op de United Cup tot aan nu de tijd gehad om te herstellen. Ik heb goed kunnen trainen en in de trainingen heb ik geen last gehad. Het ziet er allemaal goed uit, dus laten we zien hoe het gaat", zei de 24-voudig grandslamkampioen op een persconferentie in Melbourne.
De 36-jarige Djokovic werd tijdens zijn eerste toernooi van het jaar, het landentoernooi de United Cup, behandeld aan zijn rechterpols en oogde niet fit. Hij verloor er van de Australiër Alex de Minaur.
Fysieke ongemakken
"Het is niet zo erg als andere blessures die ik hier heb gehad", zei de nummer 1 van de wereld, die op de Australian Open vaker last had van fysieke ongemakken. "Maar ik kan niet voorspellen of het terug gaat komen. Als ik meer wedstrijden ga spelen, komt er ook meer druk bij kijken."
Djokovic neemt het zondag in de eerste ronde op tegen de 18-jarige Kroaat Dino Prizmic, een speler uit de kwalificaties. Djokovic heeft sinds 2018 niet meer verloren in Melbourne. "Ik ben zelf mijn grootste uitdager", grapte Djokovic. "En natuurlijk de beste spelers ter wereld. Iedere speler is hier met de droom om een grand slam te winnen."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
17 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
23 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
1 dag geleden