Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic neemt voor Australian Open zorgen over polsblessure weg

Djokovic neemt voor Australian Open zorgen over polsblessure weg

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic begint naar eigen zeggen pijnvrij aan de Australian Open. De tienvoudig kampioen nam aan de vooravond van het eerste grandslamtoernooi van het jaar de zorgen over zijn polsblessure weg.

"Ik heb sinds mijn laatste wedstrijd op de United Cup tot aan nu de tijd gehad om te herstellen. Ik heb goed kunnen trainen en in de trainingen heb ik geen last gehad. Het ziet er allemaal goed uit, dus laten we zien hoe het gaat", zei de 24-voudig grandslamkampioen op een persconferentie in Melbourne.

De 36-jarige Djokovic werd tijdens zijn eerste toernooi van het jaar, het landentoernooi de United Cup, behandeld aan zijn rechterpols en oogde niet fit. Hij verloor er van de Australiër Alex de Minaur.

Fysieke ongemakken

"Het is niet zo erg als andere blessures die ik hier heb gehad", zei de nummer 1 van de wereld, die op de Australian Open vaker last had van fysieke ongemakken. "Maar ik kan niet voorspellen of het terug gaat komen. Als ik meer wedstrijden ga spelen, komt er ook meer druk bij kijken."

Djokovic neemt het zondag in de eerste ronde op tegen de 18-jarige Kroaat Dino Prizmic, een speler uit de kwalificaties. Djokovic heeft sinds 2018 niet meer verloren in Melbourne. "Ik ben zelf mijn grootste uitdager", grapte Djokovic. "En natuurlijk de beste spelers ter wereld. Iedere speler is hier met de droom om een grand slam te winnen."

Meer uit Sport

Bobsleeër Wesselink op Spelen tiende bij debuut in tweemansbob

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.

14 uur geleden
Nederland blijft na zilver schaatssters vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.

15 uur geleden
Verstappen test donderdag en vrijdagmiddag in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.

16 uur geleden
Schaatsster Beune is blij dat ze medaille om de nek heeft hangen

MILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.

16 uur geleden
Skeletonner Jeraskevitsj krijgt 180.000 euro van baas voetbalclub

MILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.

17 uur geleden
Schaatser Bosker vertrok 'om zich op te frissen voor huldiging'

MILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.

17 uur geleden
Ritsma 'tevreden' met zilver en 'trots' op vierde plaats

MILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.

18 uur geleden