Djokovic naar kwartfinale Genève, mogelijk tegen Griekspoor
GENÈVE (ANP) - Novak Djokovic heeft zijn eerste wedstrijd gewonnen op het ATP-toernooi van Genève. De Servische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in twee sets de Duitser Yannick Hanfmann (6-3 6-3) en plaatste zich voor de kwartfinales, waarin hij mogelijk Tallon Griekspoor als tegenstander krijgt.
Djokovic had een wildcard aangevraagd voor het Zwitserse graveltoernooi om nog wat extra ritme op te doen in de aanloop naar Roland Garros, waar hij de titelverdediger is. Hij speelde eerder twee toernooien op gravel en wist nog geen toernooi te winnen in 2024. Hanfmann had in de eerste ronde voormalig nummer 1 van de wereld, Andy Murray, uitgeschakeld.
De Serviër, die zijn 37e verjaardag vierde, had het op een 5-3-voorsprong in de eerste set heel lastig om zijn opslagbeurt te winnen. Nadat hij vier breakpoints had weggewerkt, werd de partij onderbroken door regen. Na de hervatting kreeg de Duitse nummer 85 van de ATP-ranking nog een kans om de game te winnen, maar slaagde daar niet in. Djokovic sloeg vervolgens twee aces en pakte de set.
Breakpoints
Hanfmann liep in de tweede set uit naar 3-0, maar de Serviër kwam weer langszij. Djokovic dwong opnieuw breakpoints af en won nogmaals de opslagbeurt van de Duitser. Op zijn tweede matchpoint op 5-3 maakte hij het af.
In de kwartfinale neemt Djokovic het op tegen de winnaar van de partij tussen Griekspoor en de Canadees Denis Shapovalov.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
22 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
23 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geleden