Djokovic naar finale Wimbledon na zege in vier sets op Norrie
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de vierde keer op rij verzekerd van een plek in de finale van Wimbledon. De als eerste geplaatste Serviër was na het verlies van de eerste set met duidelijke cijfers te sterk voor Cameron Norrie, de hoop van het Britse volk: 2-6 6-3 6-2 6-4. Na ruim 2,5 uur maakte de nummer 3 van de wereld het af met een sterke service.
Net als in de kwartfinales verloor Djokovic de eerste set en het duurde even voordat hij zijn niveau wist op te krikken. De favoriet leverde in de eerste set liefst drie keer zijn servicegame in, maar raakte desondanks niet in paniek. Hij brak Norrie in de achtste game van de tweede set en daarmee kantelde het duel.
In zowel de derde als vierde set wist Djokovic in de openingsgame een break te forceren en hij leverde na de eerste set geen servicegame meer in. De 26-jarige Norrie, de nummer 12 van de wereld, wist daardoor voor eigen publiek geen historische zege te boeken.
Warmte
"Ik begon niet goed en hij was de betere speler. Ik heb al vaak in de halve finales van een grand slam gestaan en dat is niet makkelijk, met de druk en de verwachtingen van anderen. Hij had niet veel te verliezen en speelde het toernooi van zijn leven", zei Djokovic, die ook de warmte in Londen nog aanstipte. "Het was de heetste dag van het toernooi."
Voor Djokovic was het de vierde wedstrijd waarin hij minimaal één set verloor. In de openingsronde verloor hij de tweede set tegen de Koreaan Kwon Soonwoo, net als in de vierde ronde tegen Tim van Rijthoven. In de kwartfinales kwam de titelhouder tegen Jannik Sinner terug na een 2-0-achterstand in sets.
Kyrgios
Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Australiër Nick Kyrgios, die niet in actie hoefde te komen bij de laatste vier. Rafael Nadal meldde zich af met een buikspierblessure.
Djokovic gaat dit weekend op voor zijn 21e grandslamtitel. Hij heeft er bij winst één meer dan Roger Federer en één minder dan Nadal. Wimbledon kan hij al voor de zevende keer op zijn naam schrijven.
De 35-jarige Djokovic heeft sinds 2017 geen wedstrijd meer verloren op Wimbledon. In 2020 ging het toernooi niet door vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden