Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic naar finale Wimbledon na zege in vier sets op Norrie

Djokovic naar finale Wimbledon na zege in vier sets op Norrie

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de vierde keer op rij verzekerd van een plek in de finale van Wimbledon. De als eerste geplaatste Serviër was na het verlies van de eerste set met duidelijke cijfers te sterk voor Cameron Norrie, de hoop van het Britse volk: 2-6 6-3 6-2 6-4. Na ruim 2,5 uur maakte de nummer 3 van de wereld het af met een sterke service.

Net als in de kwartfinales verloor Djokovic de eerste set en het duurde even voordat hij zijn niveau wist op te krikken. De favoriet leverde in de eerste set liefst drie keer zijn servicegame in, maar raakte desondanks niet in paniek. Hij brak Norrie in de achtste game van de tweede set en daarmee kantelde het duel.

In zowel de derde als vierde set wist Djokovic in de openingsgame een break te forceren en hij leverde na de eerste set geen servicegame meer in. De 26-jarige Norrie, de nummer 12 van de wereld, wist daardoor voor eigen publiek geen historische zege te boeken.

Warmte

"Ik begon niet goed en hij was de betere speler. Ik heb al vaak in de halve finales van een grand slam gestaan en dat is niet makkelijk, met de druk en de verwachtingen van anderen. Hij had niet veel te verliezen en speelde het toernooi van zijn leven", zei Djokovic, die ook de warmte in Londen nog aanstipte. "Het was de heetste dag van het toernooi."

Voor Djokovic was het de vierde wedstrijd waarin hij minimaal één set verloor. In de openingsronde verloor hij de tweede set tegen de Koreaan Kwon Soonwoo, net als in de vierde ronde tegen Tim van Rijthoven. In de kwartfinales kwam de titelhouder tegen Jannik Sinner terug na een 2-0-achterstand in sets.

Kyrgios

Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Australiër Nick Kyrgios, die niet in actie hoefde te komen bij de laatste vier. Rafael Nadal meldde zich af met een buikspierblessure.

Djokovic gaat dit weekend op voor zijn 21e grandslamtitel. Hij heeft er bij winst één meer dan Roger Federer en één minder dan Nadal. Wimbledon kan hij al voor de zevende keer op zijn naam schrijven.

De 35-jarige Djokovic heeft sinds 2017 geen wedstrijd meer verloren op Wimbledon. In 2020 ging het toernooi niet door vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Sport

Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

55 minuten geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

1 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

22 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 dag geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

1 dag geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

1 dag geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

1 dag geleden