Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic naar finale Wimbledon na zege in vier sets op Norrie

Djokovic naar finale Wimbledon na zege in vier sets op Norrie

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de vierde keer op rij verzekerd van een plek in de finale van Wimbledon. De als eerste geplaatste Serviër was na het verlies van de eerste set met duidelijke cijfers te sterk voor Cameron Norrie, de hoop van het Britse volk: 2-6 6-3 6-2 6-4. Na ruim 2,5 uur maakte de nummer 3 van de wereld het af met een sterke service.

Net als in de kwartfinales verloor Djokovic de eerste set en het duurde even voordat hij zijn niveau wist op te krikken. De favoriet leverde in de eerste set liefst drie keer zijn servicegame in, maar raakte desondanks niet in paniek. Hij brak Norrie in de achtste game van de tweede set en daarmee kantelde het duel.

In zowel de derde als vierde set wist Djokovic in de openingsgame een break te forceren en hij leverde na de eerste set geen servicegame meer in. De 26-jarige Norrie, de nummer 12 van de wereld, wist daardoor voor eigen publiek geen historische zege te boeken.

Warmte

"Ik begon niet goed en hij was de betere speler. Ik heb al vaak in de halve finales van een grand slam gestaan en dat is niet makkelijk, met de druk en de verwachtingen van anderen. Hij had niet veel te verliezen en speelde het toernooi van zijn leven", zei Djokovic, die ook de warmte in Londen nog aanstipte. "Het was de heetste dag van het toernooi."

Voor Djokovic was het de vierde wedstrijd waarin hij minimaal één set verloor. In de openingsronde verloor hij de tweede set tegen de Koreaan Kwon Soonwoo, net als in de vierde ronde tegen Tim van Rijthoven. In de kwartfinales kwam de titelhouder tegen Jannik Sinner terug na een 2-0-achterstand in sets.

Kyrgios

Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Australiër Nick Kyrgios, die niet in actie hoefde te komen bij de laatste vier. Rafael Nadal meldde zich af met een buikspierblessure.

Djokovic gaat dit weekend op voor zijn 21e grandslamtitel. Hij heeft er bij winst één meer dan Roger Federer en één minder dan Nadal. Wimbledon kan hij al voor de zevende keer op zijn naam schrijven.

De 35-jarige Djokovic heeft sinds 2017 geen wedstrijd meer verloren op Wimbledon. In 2020 ging het toernooi niet door vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

54 minuten geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

4 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

5 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

5 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

6 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

6 uur geleden
Red Bull en McLaren bevestigen overstap Lambiase in 2028

MILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.

6 uur geleden