Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic naar finale in Astana na plotselinge opgave Medvedev

Djokovic naar finale in Astana na plotselinge opgave Medvedev

ASTANA (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Daniil Medvedev geplaatst voor de finale van het ATP-toernooi van Astana. Na de tweede set, die in een tiebreak door Djokovic was gewonnen, gaf Medvedev plotseling op. De Rus, de mondiale nummer 4, had de eerste set met 6-4 gewonnen.

Toen Djokovic zich wilde gaan klaarmaken voor de derde set, kwam Medvedev hem de hand schudden. Niet veel later stopte Djokovic, de nummer 7 van de wereld, verbouwereerd zijn rackets in zijn tas. Medvedev had nog geen blessurebehandeling ondergaan en leek fysiek in orde. Later gaf hij een beenblessure op als reden voor zijn opgave.

"Ik hoop dat zijn blessure niet al te serieus is. Hij vertelde me dat hij een spiertje in zijn been had verrekt. Ik ken Daniil en hij is een geweldige gozer en een vechter. Hij zou nooit opgeven als hij niet verder zou kunnen", zei Djokovic.

Waarschuwing

In de spannende tiebreak, met 8-6 gewonnen door Djokovic, miste Medvedev bij 5-5 een eenvoudige volley, waardoor hij verzuimde om op matchpoint te komen. Niet veel later sloeg de Serviër toe na een verkeerd geraakte bal van Medvedev.

Djokovic kreeg in de tweede set nog een waarschuwing van de umpire omdat hij zijn racket in het publiek had gegooid. Dat deed hij toen een bal van Medvedev hem te machtig was. Het incident oogde onschuldig en kinderen kwamen het racket van de 21-voudig grandslamkampioen naar beneden brengen.

Derde titel op rij

Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die de Rus Andrej Roeblev met 4-6 6-4 6-3 versloeg.

Djokovic kan in Kazachstan zijn derde titel op rij veroveren. In de zomer was hij de beste op Wimbledon en vorige week schreef hij het toernooi van Tel Aviv op zijn naam. Tussen die twee toernooien door kwam hij niet in actie. Hij sloeg het Amerikaanse hardcourtseizoen over omdat hij niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

6 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

11 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

12 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

13 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

14 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

19 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden