Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic naar finale in Astana na plotselinge opgave Medvedev

Djokovic naar finale in Astana na plotselinge opgave Medvedev

ASTANA (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Daniil Medvedev geplaatst voor de finale van het ATP-toernooi van Astana. Na de tweede set, die in een tiebreak door Djokovic was gewonnen, gaf Medvedev plotseling op. De Rus, de mondiale nummer 4, had de eerste set met 6-4 gewonnen.

Toen Djokovic zich wilde gaan klaarmaken voor de derde set, kwam Medvedev hem de hand schudden. Niet veel later stopte Djokovic, de nummer 7 van de wereld, verbouwereerd zijn rackets in zijn tas. Medvedev had nog geen blessurebehandeling ondergaan en leek fysiek in orde. Later gaf hij een beenblessure op als reden voor zijn opgave.

"Ik hoop dat zijn blessure niet al te serieus is. Hij vertelde me dat hij een spiertje in zijn been had verrekt. Ik ken Daniil en hij is een geweldige gozer en een vechter. Hij zou nooit opgeven als hij niet verder zou kunnen", zei Djokovic.

Waarschuwing

In de spannende tiebreak, met 8-6 gewonnen door Djokovic, miste Medvedev bij 5-5 een eenvoudige volley, waardoor hij verzuimde om op matchpoint te komen. Niet veel later sloeg de Serviër toe na een verkeerd geraakte bal van Medvedev.

Djokovic kreeg in de tweede set nog een waarschuwing van de umpire omdat hij zijn racket in het publiek had gegooid. Dat deed hij toen een bal van Medvedev hem te machtig was. Het incident oogde onschuldig en kinderen kwamen het racket van de 21-voudig grandslamkampioen naar beneden brengen.

Derde titel op rij

Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die de Rus Andrej Roeblev met 4-6 6-4 6-3 versloeg.

Djokovic kan in Kazachstan zijn derde titel op rij veroveren. In de zomer was hij de beste op Wimbledon en vorige week schreef hij het toernooi van Tel Aviv op zijn naam. Tussen die twee toernooien door kwam hij niet in actie. Hij sloeg het Amerikaanse hardcourtseizoen over omdat hij niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

5 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

11 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

14 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

18 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

19 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

20 uur geleden