Djokovic naar finale in Astana na plotselinge opgave Medvedev
ASTANA (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Daniil Medvedev geplaatst voor de finale van het ATP-toernooi van Astana. Na de tweede set, die in een tiebreak door Djokovic was gewonnen, gaf Medvedev plotseling op. De Rus, de mondiale nummer 4, had de eerste set met 6-4 gewonnen.
Toen Djokovic zich wilde gaan klaarmaken voor de derde set, kwam Medvedev hem de hand schudden. Niet veel later stopte Djokovic, de nummer 7 van de wereld, verbouwereerd zijn rackets in zijn tas. Medvedev had nog geen blessurebehandeling ondergaan en leek fysiek in orde. Later gaf hij een beenblessure op als reden voor zijn opgave.
"Ik hoop dat zijn blessure niet al te serieus is. Hij vertelde me dat hij een spiertje in zijn been had verrekt. Ik ken Daniil en hij is een geweldige gozer en een vechter. Hij zou nooit opgeven als hij niet verder zou kunnen", zei Djokovic.
Waarschuwing
In de spannende tiebreak, met 8-6 gewonnen door Djokovic, miste Medvedev bij 5-5 een eenvoudige volley, waardoor hij verzuimde om op matchpoint te komen. Niet veel later sloeg de Serviër toe na een verkeerd geraakte bal van Medvedev.
Djokovic kreeg in de tweede set nog een waarschuwing van de umpire omdat hij zijn racket in het publiek had gegooid. Dat deed hij toen een bal van Medvedev hem te machtig was. Het incident oogde onschuldig en kinderen kwamen het racket van de 21-voudig grandslamkampioen naar beneden brengen.
Derde titel op rij
Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die de Rus Andrej Roeblev met 4-6 6-4 6-3 versloeg.
Djokovic kan in Kazachstan zijn derde titel op rij veroveren. In de zomer was hij de beste op Wimbledon en vorige week schreef hij het toernooi van Tel Aviv op zijn naam. Tussen die twee toernooien door kwam hij niet in actie. Hij sloeg het Amerikaanse hardcourtseizoen over omdat hij niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.
Meer uit Sport
TARRAGONA (ANP) - Mathieu van der Poel denkt dat wereldkampioen Tadej Pogačar zondag de grootste kans heeft om de tweede etappe van de Tour de France te winnen. Voor zichzelf ziet de tweevoudig etappewinnaar in de heuvelachtige finale in Barcelona slechts een kleine kans weggelegd. "Maar als er een kansje is, probeer ik dat wel te pakken", zei de 31-jarige wielrenner van Alpecin-Premier Tech tegen aanwezige verslaggevers in de Catalaanse vertrekplaats Tarragona.
4 minuten geledenTARRAGONA (ANP) - Het wielerpeloton is vanuit Tarragona vertrokken voor de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk met finish in Barcelona. In de 169 voorafgaande kilometers is ongeveer halverwege een beklimming van de tweede categorie, de Côte de Begues. In de finale in Barcelona zijn er drie rondes op de Montjuïc, korte beklimmingen van de derde categorie van steeds 9 procent.
52 minuten geledenEUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
17 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
21 uur geleden