Djokovic na zege opnieuw tegen Alcaraz in finale Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de tiende keer geplaatst voor de finale van Wimbledon. De 37-jarige Serviër versloeg in de halve eindstrijd de vijftien jaar jongere Italiaan Lorenzo Musetti met 6-4 7-6 (2) 6-4. De zevenvoudig winnaar van de grand slam in Londen treft net als vorig jaar Carlos Alcaraz in de finale. Vorig jaar verloor de nummer 2 van de wereld van de Spanjaard.
De 21-jarige Alcaraz veroverde een jaar geleden tegen Djokovic na een vijfsetter zijn eerste titel op Wimbledon. De titelverdediger drong eerder op vrijdag opnieuw door tot de finale door in vier sets te winnen van de Rus Daniil Medvedev: 6-7 (1) 6-3 6-4 6-4.
Djokovic had na zijn zege op Holger Rune in de vierde ronde geklaagd over het in zijn ogen respectloze publiek, dat hem zou hebben uitgejouwd. In de partij tegen Musetti ergerde hij zich pas in de slotfase aan een aantal luidruchtige fans van de Italiaan.
Zware kwartfinale
Waar Musetti in de kwartfinale vijf sets nodig had om zich te ontdoen van Taylor Fritz, had Djokovic zich kunnen sparen. Zijn tegenstander, Alex de Minaur, meldde zich geblesseerd af. Ondanks de zware kwartfinale oogde Musetti tegen Djokovic fit en bewoog hij gemakkelijk over de baan.
In een vermakelijke eerste set kwam Musetti op 5-3 terug van een break achterstand door vanaf 40-15 vier punten op rij te maken. Djokovic won echter alsnog de set met een tweede break in de volgende game. De Italiaanse nummer 25 van de wereld liet zich niet kennen en pakte meteen een 2-0-voorsprong in de tweede set, voordat Djokovic weer langszij kwam op 3-3. De Serviër, die in de set ongewoon veel onnodige fouten maakte, was in de tiebreak weer oppermachtig.
Matchpoints
Djokovic trok de goede lijn door in de derde set en brak Musetti meteen in de eerste game. Op 5-3 kreeg hij drie matchpoints, maar de Italiaan redde zijn servicegame met 5 punten op rij. Musetti creëerde vervolgens ook een breakpoint op de opslag van Djokovic, maar dit keer draaide de Serviër de zaken om en benutte hij zijn vierde matchpoint.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
5 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
10 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
11 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
13 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
15 uur geleden