Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic na zege opnieuw tegen Alcaraz in finale Wimbledon

Djokovic na zege opnieuw tegen Alcaraz in finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de tiende keer geplaatst voor de finale van Wimbledon. De 37-jarige Serviër versloeg in de halve eindstrijd de vijftien jaar jongere Italiaan Lorenzo Musetti met 6-4 7-6 (2) 6-4. De zevenvoudig winnaar van de grand slam in Londen treft net als vorig jaar Carlos Alcaraz in de finale. Vorig jaar verloor de nummer 2 van de wereld van de Spanjaard.

De 21-jarige Alcaraz veroverde een jaar geleden tegen Djokovic na een vijfsetter zijn eerste titel op Wimbledon. De titelverdediger drong eerder op vrijdag opnieuw door tot de finale door in vier sets te winnen van de Rus Daniil Medvedev: 6-7 (1) 6-3 6-4 6-4.

Djokovic had na zijn zege op Holger Rune in de vierde ronde geklaagd over het in zijn ogen respectloze publiek, dat hem zou hebben uitgejouwd. In de partij tegen Musetti ergerde hij zich pas in de slotfase aan een aantal luidruchtige fans van de Italiaan.

Zware kwartfinale

Waar Musetti in de kwartfinale vijf sets nodig had om zich te ontdoen van Taylor Fritz, had Djokovic zich kunnen sparen. Zijn tegenstander, Alex de Minaur, meldde zich geblesseerd af. Ondanks de zware kwartfinale oogde Musetti tegen Djokovic fit en bewoog hij gemakkelijk over de baan.

In een vermakelijke eerste set kwam Musetti op 5-3 terug van een break achterstand door vanaf 40-15 vier punten op rij te maken. Djokovic won echter alsnog de set met een tweede break in de volgende game. De Italiaanse nummer 25 van de wereld liet zich niet kennen en pakte meteen een 2-0-voorsprong in de tweede set, voordat Djokovic weer langszij kwam op 3-3. De Serviër, die in de set ongewoon veel onnodige fouten maakte, was in de tiebreak weer oppermachtig.

Matchpoints

Djokovic trok de goede lijn door in de derde set en brak Musetti meteen in de eerste game. Op 5-3 kreeg hij drie matchpoints, maar de Italiaan redde zijn servicegame met 5 punten op rij. Musetti creëerde vervolgens ook een breakpoint op de opslag van Djokovic, maar dit keer draaide de Serviër de zaken om en benutte hij zijn vierde matchpoint.

Meer uit Sport

Atleet Takele wint marathon Tokio opnieuw, parcoursrecord Kosgei

TOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.

49 minuten geleden
Olympisch schaatspak Leerdam levert 195.000 euro op bij veiling

ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.

14 uur geleden
Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

17 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

17 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

18 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

18 uur geleden