
Djokovic na zege op Zverev: voor zulke wedstrijden tennis ik nog
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Novak Djokovic kreeg woensdagavond met zijn zege op Alexander Zverev op Roland Garros de bevestiging dat hij nog steeds wil doorgaan met tennis. "Zo'n wedstrijd is de belangrijkste reden dat ik doorga en het blijf proberen op dit niveau", zei de 24-voudig grandslamkampioen na zijn zege in de kwartfinales in vier sets (4-6 6-3 6-2 6-4).
Djokovic (38) pakte eind vorige maand pas zijn eerste titel sinds de Olympische Spelen vorig jaar augustus, de honderdste van zijn carrière. "Het was een nieuwe realiteit en geen geweldig gevoel. Grand slams zijn des te belangrijker geworden voor mij. Ik floreer gewoon onder deze omstandigheden."
De Serviër treft vrijdag in de halve finales de als eerste geplaatste Jannik Sinner. "In deze fase van een grandslamtoernooi tegen de nummer 1 van de wereld spelen, gemotiveerder kun je me op deze leeftijd niet krijgen."
Meer uit Sport
LEOGANG (ANP) - Puck Pieterse heeft ook bij haar tweede mountainbikewedstrijd van dit jaar de shortrace gewonnen. Dat deed de wereldkampioene over de langere afstand in het Oostenrijkse Leogang. Twee weken geleden was ze in het Tsjechische Nove Mesto ook al de beste in de korte wedstrijd, maar verhinderde een lekke band een goede klassering in de hoofdrace waarin ze slechts als dertiende eindigde.
6 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - De Russische atlete Ekaterina Goelijev-Poistogova moet vrijwel zeker haar op de Olympische Spelen van Londen behaalde zilveren medaille op de 800 meter inleveren. Het sporttribunaal CAS heeft haar beroep tegen een schorsing van vier jaar wegens doping afgewezen, meldt de Athletics Integrity Unit (AIU).
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft als eerste tennisser de finale van Roland Garros bereikt. De 22-jarige titelverdediger zag zijn tegenstander Lorenzo Musetti uit Italië in de vierde set opgeven. De Spanjaard leidde met 4-6 7-6 (3) 6-0 2-0.
1 uur geledenORMOZ (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Ronde van Slovenië. De Nederlands kampioen van Jayco AlUla was na 172 kilometer de beste in de sprint van de rit tussen Majsperk en Ormoz. De 31-jarige sprinter bleef de Colombiaan Juan Sebastián Molano en de Duitser Phil Bauhaus voor.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Sprinter Fabio Jakobsen en zijn Duitse ploeggenoot John Degenkolb starten definitief niet in de Tour de France volgende maand. Hun ploeg Team Picnic PostNL meldt dat beide wielrenners nog herstellen van blessures en niet op tijd fit zijn voor de start in Lille op 5 juli.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor komt niet in actie op het tennistoernooi van Rosmalen. Dat maakte de organisatie van het Libéma Open vrijdag bekend. De nummer 1 van Nederland is nog niet hersteld van de blessure die hij opliep tijdens Roland Garros. Het evenement op de grasbanen van het Autotron begint zaterdag.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Beau Snellink heeft zijn contract bij Team Essent met twee seizoenen verlengd. De 24-jarige Nederlands allroundkampioen ligt nu tot medio 2028 vast bij het team van Jac Orie.
7 uur geleden