Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic na winst Wimbledon zeker van deelname ATP Finals

Djokovic na winst Wimbledon zeker van deelname ATP Finals

LONDEN (ANP) - Het seizoen is pas net over de helft, maar tennisser Novak Djokovic heeft zich al verzekerd van deelname aan de ATP Finals. Het eindejaarstoernooi met de acht beste tennissers van 2021 vindt van 14 tot en met 21 november plaats in de Italiaanse stad Turijn. Djokovic won dit jaar de Australian Open, Roland Garros en zondag ook Wimbledon.

De 34-jarige Serviër kwam met zijn twintigste grandslamtitel op gelijke hoogte met Roger Federer en Rafael Nadal. Ze delen nu met z'n drieën het record.

Djokovic kwalificeerde zich voor de veertiende keer voor de ATP Finals. Hij won het slottoernooi van het seizoen vijf keer: in 2008, 2012, 2013, 2014 en 2015. Federer is recordhouder met zes eindzeges. Vorig jaar verloor Djokovic, de nummer 1 van de wereld, in de halve finales van Dominic Thiem. De Oostenrijker moest het in de eindstrijd afleggen tegen Daniil Medvedev uit Rusland.

In de top van de wereldranglijst veranderde niets na Wimbledon. Achter Djokovic staat Medvedev tweede, gevolgd door Rafael Nadal en Stefanos Tsitsipas. Verliezend finalist Matteo Berrettini steeg van negen naar acht, Denis Shapovalov (die in Londen in de halve finales verloor van Djokovic) keerde terug in de top 10.

Meer uit Sport

Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

21 minuten geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

1 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

13 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

15 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

17 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

20 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

21 uur geleden