
Djokovic na winst Wimbledon zeker van deelname ATP Finals
LONDEN (ANP) - Het seizoen is pas net over de helft, maar tennisser Novak Djokovic heeft zich al verzekerd van deelname aan de ATP Finals. Het eindejaarstoernooi met de acht beste tennissers van 2021 vindt van 14 tot en met 21 november plaats in de Italiaanse stad Turijn. Djokovic won dit jaar de Australian Open, Roland Garros en zondag ook Wimbledon.
De 34-jarige Serviër kwam met zijn twintigste grandslamtitel op gelijke hoogte met Roger Federer en Rafael Nadal. Ze delen nu met z'n drieën het record.
Djokovic kwalificeerde zich voor de veertiende keer voor de ATP Finals. Hij won het slottoernooi van het seizoen vijf keer: in 2008, 2012, 2013, 2014 en 2015. Federer is recordhouder met zes eindzeges. Vorig jaar verloor Djokovic, de nummer 1 van de wereld, in de halve finales van Dominic Thiem. De Oostenrijker moest het in de eindstrijd afleggen tegen Daniil Medvedev uit Rusland.
In de top van de wereldranglijst veranderde niets na Wimbledon. Achter Djokovic staat Medvedev tweede, gevolgd door Rafael Nadal en Stefanos Tsitsipas. Verliezend finalist Matteo Berrettini steeg van negen naar acht, Denis Shapovalov (die in Londen in de halve finales verloor van Djokovic) keerde terug in de top 10.
Meer uit Sport
EMMEN (ANP) - De Nederlandse wielrenners zijn er net niet in geslaagd een medaille te veroveren op de gemengde ploegentijdrit bij de EK wielrennen in Drenthe. Daan Hoole, Sjoerd Bax, Jos van Emden, Riejanne Markus, Loes Adegeest en Shirin van Anrooij kwamen in de strijd om het brons net tekort tegenover Duitsland, dat anderhalve seconde sneller was over 38,6 kilometer.
6 uur geledenMAMER (ANP) - De Belg Jenthe Biermans heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Mondorf-les-Bains naar Mamer die eindigde in een massasprint. De 27-jarige renner van Arkéa-Samsic hield de Deen Søren Kragh Andersen en de Nederlander Tim van Dijke (Jumbo-Visma) achter zich.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sanne Wevers zal over anderhalve week op de wereldkampioenschappen turnen in Antwerpen alleen uitkomen op het toestel balk. Dat heeft bondscoach Jeroen Jacobs besloten, zo vertelde hij donderdag in Rotterdam bij het begin van een driedaagse stage van de ploeg.
8 uur geledenEMMEN (ANP) - De Zwitserse renner Stefan Küng heeft een hersenschudding, een breuk in zijn kaakbeen en een aantal breukjes in zijn hand overgehouden aan zijn zware val bij de EK wielrennen in Emmen. Hij ging woensdag in de slotfase van de tijdrit onderuit en raakte daarbij een aantal dranghekken langs het parcours. Met een bebloed gezicht en een kapotte helm kwam hij over de finish.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Leo van Vliet stopt in 2026 als koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De organisatie van de Nederlandse klassieker komt in handen van Flanders Classics. Van Vliet blijft de komende edities nog actief en draagt dan de organisatie volledig over.
12 uur geledenSUZUKA (ANP) - De Canadees Lance Stroll voelt zich goed genoeg om dit weekeinde van start te gaan in de Grote Prijs van Japan. De Formule 1-coureur van Aston Martin sloeg afgelopen zondag de race in Singapore over nadat hij een zware crash maakte in de kwalificaties.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Liam Lawson vervangt ook komend weekeinde in de Grote Prijs van Japan de geblesseerde Daniel Ricciardo bij het Formule 1-team AlphaTauri. De Australiër is nog altijd niet voldoende hersteld van zijn gebroken middenhandsbeentje, een kwetsuur die hij opliep tijdens een training bij de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
14 uur geleden