Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic moppert over late aanvang avondpartijen Roland Garros

Djokovic moppert over late aanvang avondpartijen Roland Garros

PARIJS (ANP) - De avondpartijen op Roland Garros beginnen te laat. Dat zei tennisser Novak Djokovic na zijn nederlaag in de kwartfinale van het grandslamtoernooi van Parijs tegen Rafael Nadal. "Het zijn de televisiezenders die dit beslissen. Zij betalen en bepalen wie er in de avondsessies spelen. Dat is de wereld waarin wij leven", mopperde de Servische nummer 1 van de wereld, die na een partij van ruim vier uur verloor in vier sets: 2-6 6-4 2-6 6-7 (4).

De 59e ontmoeting tussen de twee titanen in het tennis begon pas om 21.00 uur en was ver na 01.00 uur afgelopen. Ook winnaar Nadal toonde ondanks de grote vreugde over zijn winst bedenkingen. "Ik begrijp dat televisiestations veel geld betalen om wedstrijden zo laat te laten spelen, want zo krijgen het toernooi en de spelers geld. Maar als een partij op gravel om 21.00 uur begint en het wordt een vijfsetter, dan kan het lang duren. Ik mag niet klagen, omdat ik nu twee dagen rust heb, maar het kan wel problemen opleveren voor je rust. We zouden naar een evenwicht moeten zoeken", aldus de Spanjaard, die voor de veertiende keer in zijn carrière het graveltoernooi in Parijs kan winnen.

Djokovic prees Nadal als een "groot kampioen", maar benadrukte ook dat hij bij zijn tegenstander geen enkel fysiek probleem had gezien. Nadal werd de laatste tijd nogal eens gehinderd door blessures en liet voor de partij tegen Djokovic zelfs doorschemeren dat het bij een nederlaag weleens zijn laatste optreden op Roland Garros kon betekenen. "Het verbaast me niet, want hij heeft dit al vaker laten zien in zijn carrière", zei Djokovic. "Het is niet de eerste keer dat hij in staat is om een paar dagen nadat hij geblesseerd was en amper kon lopen 100 procent lichamelijk fit op de baan te staan", aldus de Serviër. "Maar hij was de beter speler op de belangrijke momenten. Hij liet zien waarom hij een groot kampioen is."

Meer uit Sport

Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

32 minuten geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

16 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

17 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

19 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

20 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

22 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden