Djokovic moppert over late aanvang avondpartijen Roland Garros
PARIJS (ANP) - De avondpartijen op Roland Garros beginnen te laat. Dat zei tennisser Novak Djokovic na zijn nederlaag in de kwartfinale van het grandslamtoernooi van Parijs tegen Rafael Nadal. "Het zijn de televisiezenders die dit beslissen. Zij betalen en bepalen wie er in de avondsessies spelen. Dat is de wereld waarin wij leven", mopperde de Servische nummer 1 van de wereld, die na een partij van ruim vier uur verloor in vier sets: 2-6 6-4 2-6 6-7 (4).
De 59e ontmoeting tussen de twee titanen in het tennis begon pas om 21.00 uur en was ver na 01.00 uur afgelopen. Ook winnaar Nadal toonde ondanks de grote vreugde over zijn winst bedenkingen. "Ik begrijp dat televisiestations veel geld betalen om wedstrijden zo laat te laten spelen, want zo krijgen het toernooi en de spelers geld. Maar als een partij op gravel om 21.00 uur begint en het wordt een vijfsetter, dan kan het lang duren. Ik mag niet klagen, omdat ik nu twee dagen rust heb, maar het kan wel problemen opleveren voor je rust. We zouden naar een evenwicht moeten zoeken", aldus de Spanjaard, die voor de veertiende keer in zijn carrière het graveltoernooi in Parijs kan winnen.
Djokovic prees Nadal als een "groot kampioen", maar benadrukte ook dat hij bij zijn tegenstander geen enkel fysiek probleem had gezien. Nadal werd de laatste tijd nogal eens gehinderd door blessures en liet voor de partij tegen Djokovic zelfs doorschemeren dat het bij een nederlaag weleens zijn laatste optreden op Roland Garros kon betekenen. "Het verbaast me niet, want hij heeft dit al vaker laten zien in zijn carrière", zei Djokovic. "Het is niet de eerste keer dat hij in staat is om een paar dagen nadat hij geblesseerd was en amper kon lopen 100 procent lichamelijk fit op de baan te staan", aldus de Serviër. "Maar hij was de beter speler op de belangrijke momenten. Hij liet zien waarom hij een groot kampioen is."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden