
Djokovic moet ook in Monaco zijn meerdere erkennen in Tabilo
MONACO (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde van het masterstoernooi van Monte Carlo uitgeschakeld door Alejandro Tabilo: 3-6 4-6. Het is de tweede keer in een jaar tijd dat de 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië verliest van de Chileen.
De als derde geplaatste Djokovic (37) had een bye in de eerste ronde. In zijn eerste partij op gravel van het jaar brak hij zijn tegenstander meteen in de openingsgame, maar leverde daarna twee keer zijn opslag in. Tabilo (27) forceerde op 1-1 in de tweede set opnieuw een break en gaf de voorsprong niet meer uit handen.
Djokovic en Tabilo speelden één keer eerder tegen elkaar, vorig jaar mei in Rome. De mondiale nummer 32 won op het graveltoernooi in Italië ook in twee sets (6-2 6-3).
De Duitser Alexander Zverev, de nummer 1 op de plaatsingslijst in Monaco, werd dinsdag ook uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Carlos Alcaraz uit Spanje won woensdag wel zijn partij in de tweede ronde, tegen de Argentijn Francisco Cerundolo (3-6 6-0 6-1).
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
7 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
15 uur geleden