Djokovic met overtuiging naar eindstrijd Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich met overtuiging voor de negende keer geplaatst voor de finale van de Australian Open. De Servische tennisser, nummer 1 van de wereld, liet de Russische qualifier Aslan Karatsev in een uur en 53 minuten met 6-3 6-4 6-2 kansloos.
De onervaren Karatsev kon in de beginfase goed meekomen met Djokovic, die na een break halverwege de eerste set toch uitliep naar 6-3 5-1. Karatsev kwam in de tweede set terug tot 5-4 en kreeg zelfs twee breakpoints om langszij te komen. Dat voorkwam Djokovic met sterke services.
In de derde set wist Karatsev een vroege break nog ongedaan te maken, maar de laatste vier games gingen toch in rap tempo naar de titelhouder, die het afmaakte met een ace.
Blessure
"Dit was met afstand mijn beste wedstrijd van het toernooi. Ik speelde helemaal zonder pijn en bewoog goed. Alles ging perfect", zei Djokovic, die in de derde ronde een buikblessure opliep en tegen de Amerikaan Taylor Fritz ontsnapte aan uitschakeling. Door de blessure miste hij een aantal trainingen, bekende Djokovic. "In aanloop naar de finale ga ik wel trainen, ik heb nu twee dagen vrij."
Djokovic (33) neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Stefanos Tsitsipas uit Griekenland. "Die partij ga ik morgen lekker kijken met een bak popcorn erbij", zei Djokovic gekscherend. "Ik heb werkelijk geen voorkeur. Al is Medvedev dé man van de afgelopen maanden."
Achttiende grandslamtitel
Djokovic kan in Melbourne zijn achttiende grandslamtitel veroveren. Rafael Nadal en Roger Federer staan op twintig. Djokovic verloor nog nooit een finale in Melbourne.
De 27-jarige Karatsev, die voor het eerst deelnam aan een grandslamtoernooi, had in de vorige ronde verbaasd door de als achttiende geplaatste Grigor Dimitrov uit te schakelen. Ook won de mondiale nummer 114 in Melbourne van Diego Schwartzman, de nummer 8 van de plaatsingslijst.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
1 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
2 uur geledenMISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.
4 uur geledenBOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
5 uur geleden