Djokovic met overtuiging naar eindstrijd Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich met overtuiging voor de negende keer geplaatst voor de finale van de Australian Open. De Servische tennisser, nummer 1 van de wereld, liet de Russische qualifier Aslan Karatsev in een uur en 53 minuten met 6-3 6-4 6-2 kansloos.
De onervaren Karatsev kon in de beginfase goed meekomen met Djokovic, die na een break halverwege de eerste set toch uitliep naar 6-3 5-1. Karatsev kwam in de tweede set terug tot 5-4 en kreeg zelfs twee breakpoints om langszij te komen. Dat voorkwam Djokovic met sterke services.
In de derde set wist Karatsev een vroege break nog ongedaan te maken, maar de laatste vier games gingen toch in rap tempo naar de titelhouder, die het afmaakte met een ace.
Blessure
"Dit was met afstand mijn beste wedstrijd van het toernooi. Ik speelde helemaal zonder pijn en bewoog goed. Alles ging perfect", zei Djokovic, die in de derde ronde een buikblessure opliep en tegen de Amerikaan Taylor Fritz ontsnapte aan uitschakeling. Door de blessure miste hij een aantal trainingen, bekende Djokovic. "In aanloop naar de finale ga ik wel trainen, ik heb nu twee dagen vrij."
Djokovic (33) neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Stefanos Tsitsipas uit Griekenland. "Die partij ga ik morgen lekker kijken met een bak popcorn erbij", zei Djokovic gekscherend. "Ik heb werkelijk geen voorkeur. Al is Medvedev dé man van de afgelopen maanden."
Achttiende grandslamtitel
Djokovic kan in Melbourne zijn achttiende grandslamtitel veroveren. Rafael Nadal en Roger Federer staan op twintig. Djokovic verloor nog nooit een finale in Melbourne.
De 27-jarige Karatsev, die voor het eerst deelnam aan een grandslamtoernooi, had in de vorige ronde verbaasd door de als achttiende geplaatste Grigor Dimitrov uit te schakelen. Ook won de mondiale nummer 114 in Melbourne van Diego Schwartzman, de nummer 8 van de plaatsingslijst.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
5 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
12 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
17 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
20 uur geleden