Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic met overtuiging naar eindstrijd Australian Open

Djokovic met overtuiging naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich met overtuiging voor de negende keer geplaatst voor de finale van de Australian Open. De Servische tennisser, nummer 1 van de wereld, liet de Russische qualifier Aslan Karatsev in een uur en 53 minuten met 6-3 6-4 6-2 kansloos.

De onervaren Karatsev kon in de beginfase goed meekomen met Djokovic, die na een break halverwege de eerste set toch uitliep naar 6-3 5-1. Karatsev kwam in de tweede set terug tot 5-4 en kreeg zelfs twee breakpoints om langszij te komen. Dat voorkwam Djokovic met sterke services.

In de derde set wist Karatsev een vroege break nog ongedaan te maken, maar de laatste vier games gingen toch in rap tempo naar de titelhouder, die het afmaakte met een ace.

Blessure

"Dit was met afstand mijn beste wedstrijd van het toernooi. Ik speelde helemaal zonder pijn en bewoog goed. Alles ging perfect", zei Djokovic, die in de derde ronde een buikblessure opliep en tegen de Amerikaan Taylor Fritz ontsnapte aan uitschakeling. Door de blessure miste hij een aantal trainingen, bekende Djokovic. "In aanloop naar de finale ga ik wel trainen, ik heb nu twee dagen vrij."

Djokovic (33) neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Stefanos Tsitsipas uit Griekenland. "Die partij ga ik morgen lekker kijken met een bak popcorn erbij", zei Djokovic gekscherend. "Ik heb werkelijk geen voorkeur. Al is Medvedev dé man van de afgelopen maanden."

Achttiende grandslamtitel

Djokovic kan in Melbourne zijn achttiende grandslamtitel veroveren. Rafael Nadal en Roger Federer staan op twintig. Djokovic verloor nog nooit een finale in Melbourne.

De 27-jarige Karatsev, die voor het eerst deelnam aan een grandslamtoernooi, had in de vorige ronde verbaasd door de als achttiende geplaatste Grigor Dimitrov uit te schakelen. Ook won de mondiale nummer 114 in Melbourne van Diego Schwartzman, de nummer 8 van de plaatsingslijst.

Meer uit Sport

Griekspoor is Van de Zandschulp op tennisranglijst weer voorbij

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.

1 uur geleden
Evenepoel trots op tweede plek Tour achter recordhouder Pogačar

PARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.

11 uur geleden
Pogačar wil zich niet de druk van geschiedenis schrijven opleggen

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.

11 uur geleden
Franse tennisser Van Assche klopt Blockx in finale in Estoril

ESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.

11 uur geleden
Van der Poel dacht al een jaar aan winnen op Champs-Élysées

PARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.

13 uur geleden
Mexicaan Del Toro wint jongerenklassement Tour de France

PARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.

13 uur geleden
Pogačar, Evenepoel en Del Toro op eindpodium Tour de France

PARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.

13 uur geleden