Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic met overtuiging naar eindstrijd Australian Open

Djokovic met overtuiging naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich met overtuiging voor de negende keer geplaatst voor de finale van de Australian Open. De Servische tennisser, nummer 1 van de wereld, liet de Russische qualifier Aslan Karatsev in een uur en 53 minuten met 6-3 6-4 6-2 kansloos.

De onervaren Karatsev kon in de beginfase goed meekomen met Djokovic, die na een break halverwege de eerste set toch uitliep naar 6-3 5-1. Karatsev kwam in de tweede set terug tot 5-4 en kreeg zelfs twee breakpoints om langszij te komen. Dat voorkwam Djokovic met sterke services.

In de derde set wist Karatsev een vroege break nog ongedaan te maken, maar de laatste vier games gingen toch in rap tempo naar de titelhouder, die het afmaakte met een ace.

Blessure

"Dit was met afstand mijn beste wedstrijd van het toernooi. Ik speelde helemaal zonder pijn en bewoog goed. Alles ging perfect", zei Djokovic, die in de derde ronde een buikblessure opliep en tegen de Amerikaan Taylor Fritz ontsnapte aan uitschakeling. Door de blessure miste hij een aantal trainingen, bekende Djokovic. "In aanloop naar de finale ga ik wel trainen, ik heb nu twee dagen vrij."

Djokovic (33) neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Daniil Medvedev en Stefanos Tsitsipas uit Griekenland. "Die partij ga ik morgen lekker kijken met een bak popcorn erbij", zei Djokovic gekscherend. "Ik heb werkelijk geen voorkeur. Al is Medvedev dé man van de afgelopen maanden."

Achttiende grandslamtitel

Djokovic kan in Melbourne zijn achttiende grandslamtitel veroveren. Rafael Nadal en Roger Federer staan op twintig. Djokovic verloor nog nooit een finale in Melbourne.

De 27-jarige Karatsev, die voor het eerst deelnam aan een grandslamtoernooi, had in de vorige ronde verbaasd door de als achttiende geplaatste Grigor Dimitrov uit te schakelen. Ook won de mondiale nummer 114 in Melbourne van Diego Schwartzman, de nummer 8 van de plaatsingslijst.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

1 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

3 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

4 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

5 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

8 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden