Djokovic meldt zich met blessure af voor ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic doet volgende week niet mee aan de ATP Finals in Turijn. Door "een aanhoudende blessure" komt het eindejaarstoernooi te vroeg voor de 37-jarige Serviër. "Ik had er echt zin in, maar ik zal niet spelen. Mijn excuses aan iedereen die erop had gerekend mij daar te zien", schrijft de nummer 5 van de wereld op Instagram.
Djokovic meldde zich vorige maand ook al af voor het masterstoernooi van Parijs, zonder daarvoor een reden te geven. Een week eerder maakte hij wel nog zijn opwachting in het Six Kings Slam, een showtoernooi in Saudi-Arabië met bekende spelers als Rafael Nadal, Jannik Sinner en Carlos Alcaraz.
Djokovic won de ATP Finals vorig jaar door de huidige mondiale nummer 1 Sinner te verslaan in de finale. Dit tennisseizoen verliep voor de 24-voudig grandslamkampioen grotendeels teleurstellend en voor het eerst sinds 2006 zelfs zonder ATP-titel. De Serviër pakte wel zijn felbegeerde eerste olympische gouden medaille op de Spelen van Parijs.
Onder anderen Sinner, Alcaraz, de Duitser Alexander Zverev en de Rus Daniil Medvedev zijn er wel bij in Turijn volgende week.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
1 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.
4 uur geleden