Djokovic meldt zich met blessure af voor ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic doet volgende week niet mee aan de ATP Finals in Turijn. Door "een aanhoudende blessure" komt het eindejaarstoernooi te vroeg voor de 37-jarige Serviër. "Ik had er echt zin in, maar ik zal niet spelen. Mijn excuses aan iedereen die erop had gerekend mij daar te zien", schrijft de nummer 5 van de wereld op Instagram.
Djokovic meldde zich vorige maand ook al af voor het masterstoernooi van Parijs, zonder daarvoor een reden te geven. Een week eerder maakte hij wel nog zijn opwachting in het Six Kings Slam, een showtoernooi in Saudi-Arabië met bekende spelers als Rafael Nadal, Jannik Sinner en Carlos Alcaraz.
Djokovic won de ATP Finals vorig jaar door de huidige mondiale nummer 1 Sinner te verslaan in de finale. Dit tennisseizoen verliep voor de 24-voudig grandslamkampioen grotendeels teleurstellend en voor het eerst sinds 2006 zelfs zonder ATP-titel. De Serviër pakte wel zijn felbegeerde eerste olympische gouden medaille op de Spelen van Parijs.
Onder anderen Sinner, Alcaraz, de Duitser Alexander Zverev en de Rus Daniil Medvedev zijn er wel bij in Turijn volgende week.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
12 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
12 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
19 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
21 uur geleden