Djokovic maakte indruk op Griekspoor in 'onmogelijke uitdaging'
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor was diep onder de indruk van het spel van Novak Djokovic, de 20-voudig grandslamkampioen door wie hij in de tweede ronde van de US Open werd verslagen. Griekspoor snoepte de nummer 1 van de wereld zeven games af (6-2 6-3 6-2).
"Het leek bijna wel een onmogelijke uitdaging, op hardcourt tegen Novak spelen", zei Griekspoor na de partij in het Arthur Ashe Stadium. "Hij is overal en hij zit achter élke bal. Hij heeft niet één 'spot' waar wat punten te halen zijn."
De 25-jarige Griekspoor kon op eigen opslag zes games winnen en brak Djokovic zowaar halverwege de tweede set. Echt spannend werd het geen moment. "Het is heel moeilijk om tegen hem te spelen en er is natuurlijk een reden dat hij de beste aller tijden is. Elke bal komt terug en het lijkt bijna wel dat hoe beter je serveert, hoe beter hij juist retourneert. Dan sla je een geweldige service en voordat je het weet heb je de bal terug, op je voeten. Bovendien serveerde hij megascherp. Dan weet je dat het een heel zware avond gaat worden."
Ondanks de kansloze nederlaag heeft Griekspoor genoten van de krachtmeting met de drievoudig kampioen in New York. "Dit zijn legendes en het is alleen maar mooi om tegen ze te spelen, een eer. Zo lang zijn deze jongens er niet meer bij", doelde Griekspoor op het trio dat het mondiale tennis al jarenlang domineert: Djokovic, Roger Federer en Rafael Nadal.
Na afloop was er geen tijd voor een praatje. "Hij heeft niks bijzonders tegen me gezegd. Hij is denk ik druk met andere dingen: het winnen van alle slams in één jaar."
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
7 uur geleden