Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic maakte indruk op Griekspoor in 'onmogelijke uitdaging'

Djokovic maakte indruk op Griekspoor in 'onmogelijke uitdaging'

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor was diep onder de indruk van het spel van Novak Djokovic, de 20-voudig grandslamkampioen door wie hij in de tweede ronde van de US Open werd verslagen. Griekspoor snoepte de nummer 1 van de wereld zeven games af (6-2 6-3 6-2).

"Het leek bijna wel een onmogelijke uitdaging, op hardcourt tegen Novak spelen", zei Griekspoor na de partij in het Arthur Ashe Stadium. "Hij is overal en hij zit achter élke bal. Hij heeft niet één 'spot' waar wat punten te halen zijn."

De 25-jarige Griekspoor kon op eigen opslag zes games winnen en brak Djokovic zowaar halverwege de tweede set. Echt spannend werd het geen moment. "Het is heel moeilijk om tegen hem te spelen en er is natuurlijk een reden dat hij de beste aller tijden is. Elke bal komt terug en het lijkt bijna wel dat hoe beter je serveert, hoe beter hij juist retourneert. Dan sla je een geweldige service en voordat je het weet heb je de bal terug, op je voeten. Bovendien serveerde hij megascherp. Dan weet je dat het een heel zware avond gaat worden."

Ondanks de kansloze nederlaag heeft Griekspoor genoten van de krachtmeting met de drievoudig kampioen in New York. "Dit zijn legendes en het is alleen maar mooi om tegen ze te spelen, een eer. Zo lang zijn deze jongens er niet meer bij", doelde Griekspoor op het trio dat het mondiale tennis al jarenlang domineert: Djokovic, Roger Federer en Rafael Nadal.

Na afloop was er geen tijd voor een praatje. "Hij heeft niks bijzonders tegen me gezegd. Hij is denk ik druk met andere dingen: het winnen van alle slams in één jaar."

Meer uit Sport

Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

9 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

15 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

23 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 dag geleden