Djokovic lijkt na simpele zege klaar voor titelstrijd Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic lijkt klaar om op jacht te gaan naar zijn 25e eindzege op een grand slam. De 37-jarige Serviër gunde in de eerste ronde van Wimbledon de Tsjechische qualifier Vit Kopriva slechts vijf games: 6-1 6-2 6-2.
De deelname in Londen van Djokovic, de huidige nummer 2 van de wereld, was enige tijd onzeker. De zevenvoudig kampioen van Wimbledon liep op Roland Garros een knieblessure op en werd een kleine maand geleden geopereerd. Hij zei vrijdag dat hij alleen zou spelen als hij "in staat was ver te komen en te vechten om de titel".
Op basis van zijn eerste wedstrijd moeten de andere kanshebbers op de eindzege inderdaad rekening houden met Djokovic. Hij brak in de eerste set Kopriva na een lange vierde game om op 3-1 te komen en stond in de volgende drie games geen enkel punt meer af.
Tweede set
Ook in de tweede set had Djokovic weinig moeite met de mondiale nummer 123 uit Tsjechië, die slechts twee keer zijn eigen service hield. De Serviër sloeg in de derde set op 2-2 toe en won daarna ook de laatste drie games.
Djokovic treft in de volgende ronde de winnaar van de partij tussen de Spaanse qualifier Alejandro Moro Cañas en de Brit Jacob Fearnley, die met een wildcard speelt.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
28 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
3 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
15 uur geleden