Djokovic lijkt na simpele zege klaar voor titelstrijd Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic lijkt klaar om op jacht te gaan naar zijn 25e eindzege op een grand slam. De 37-jarige Serviër gunde in de eerste ronde van Wimbledon de Tsjechische qualifier Vit Kopriva slechts vijf games: 6-1 6-2 6-2.
De deelname in Londen van Djokovic, de huidige nummer 2 van de wereld, was enige tijd onzeker. De zevenvoudig kampioen van Wimbledon liep op Roland Garros een knieblessure op en werd een kleine maand geleden geopereerd. Hij zei vrijdag dat hij alleen zou spelen als hij "in staat was ver te komen en te vechten om de titel".
Op basis van zijn eerste wedstrijd moeten de andere kanshebbers op de eindzege inderdaad rekening houden met Djokovic. Hij brak in de eerste set Kopriva na een lange vierde game om op 3-1 te komen en stond in de volgende drie games geen enkel punt meer af.
Tweede set
Ook in de tweede set had Djokovic weinig moeite met de mondiale nummer 123 uit Tsjechië, die slechts twee keer zijn eigen service hield. De Serviër sloeg in de derde set op 2-2 toe en won daarna ook de laatste drie games.
Djokovic treft in de volgende ronde de winnaar van de partij tussen de Spaanse qualifier Alejandro Moro Cañas en de Brit Jacob Fearnley, die met een wildcard speelt.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
27 minuten geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
1 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
7 uur geleden