Djokovic lijkt na simpele zege klaar voor titelstrijd Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic lijkt klaar om op jacht te gaan naar zijn 25e eindzege op een grand slam. De 37-jarige Serviër gunde in de eerste ronde van Wimbledon de Tsjechische qualifier Vit Kopriva slechts vijf games: 6-1 6-2 6-2.
De deelname in Londen van Djokovic, de huidige nummer 2 van de wereld, was enige tijd onzeker. De zevenvoudig kampioen van Wimbledon liep op Roland Garros een knieblessure op en werd een kleine maand geleden geopereerd. Hij zei vrijdag dat hij alleen zou spelen als hij "in staat was ver te komen en te vechten om de titel".
Op basis van zijn eerste wedstrijd moeten de andere kanshebbers op de eindzege inderdaad rekening houden met Djokovic. Hij brak in de eerste set Kopriva na een lange vierde game om op 3-1 te komen en stond in de volgende drie games geen enkel punt meer af.
Tweede set
Ook in de tweede set had Djokovic weinig moeite met de mondiale nummer 123 uit Tsjechië, die slechts twee keer zijn eigen service hield. De Serviër sloeg in de derde set op 2-2 toe en won daarna ook de laatste drie games.
Djokovic treft in de volgende ronde de winnaar van de partij tussen de Spaanse qualifier Alejandro Moro Cañas en de Brit Jacob Fearnley, die met een wildcard speelt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
2 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
7 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
9 uur geleden