Djokovic lijkt na simpele zege klaar voor titelstrijd Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic lijkt klaar om op jacht te gaan naar zijn 25e eindzege op een grand slam. De 37-jarige Serviër gunde in de eerste ronde van Wimbledon de Tsjechische qualifier Vit Kopriva slechts vijf games: 6-1 6-2 6-2.
De deelname in Londen van Djokovic, de huidige nummer 2 van de wereld, was enige tijd onzeker. De zevenvoudig kampioen van Wimbledon liep op Roland Garros een knieblessure op en werd een kleine maand geleden geopereerd. Hij zei vrijdag dat hij alleen zou spelen als hij "in staat was ver te komen en te vechten om de titel".
Op basis van zijn eerste wedstrijd moeten de andere kanshebbers op de eindzege inderdaad rekening houden met Djokovic. Hij brak in de eerste set Kopriva na een lange vierde game om op 3-1 te komen en stond in de volgende drie games geen enkel punt meer af.
Tweede set
Ook in de tweede set had Djokovic weinig moeite met de mondiale nummer 123 uit Tsjechië, die slechts twee keer zijn eigen service hield. De Serviër sloeg in de derde set op 2-2 toe en won daarna ook de laatste drie games.
Djokovic treft in de volgende ronde de winnaar van de partij tussen de Spaanse qualifier Alejandro Moro Cañas en de Brit Jacob Fearnley, die met een wildcard speelt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
1 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
3 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
5 uur geleden