Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic lijdt gevoelige nederlaag in eigen land

Djokovic lijdt gevoelige nederlaag in eigen land

BELGRADO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op het ATP-toernooi van Belgrado een gevoelige nederlaag geleden. De Servische nummer 1 van de wereld moest op het Novak Tennis Center in de halve finales zijn meerdere erkennen in de Rus Aslan Karatsev. Het werd 7-5 4-6 6-4 voor de nummer 28 van de wereld. De partij duurde 3 uur en 26 minuten en is daarmee de langste wedstrijd op de ATP Tour van dit seizoen.

Djokovic keek na het verlies van de eerste set in de tweede set tegen een achterstand van 4-2 aan. De getergde Serviër pakte echter vier games op rij en leek in de derde set op weg naar de zege. Karatsev toonde zich mentaal zeer sterk en na een gemist wedstrijdpunt op 5-3 maakte hij het een game later af. De gefrustreerde Djokovic, die vorige week in Monte Carlo in de derde ronde verloor, liet in de laatste game nog twee breakpoints onbenut.

"Dit is de mooiste zege uit mijn carrière. In zo'n wedstrijd moet je alles geven, want het is net alsof je tegen een muur speelt", aldus de 27-jarige Karatsev, de revelatie van dit seizoen. Hij haalde begin dit jaar de halve finales op de Australian Open en vorige maand won hij het grote toernooi van Dubai.

Laatste editie in 2012

Karatsev neemt het in de finale op tegen Matteo Berrettini uit Italië, die de Japanner Taro Daniel met 6-1 6-7 (5) 6-0 versloeg. Daniel wordt gecoacht door de Nederlander Sven Groeneveld. Berrettini, de nummer 10 van de wereld, kan zijn eerste titel van het seizoen veroveren. Na de Australian Open stond hij enkele weken aan de kant met een buikblessure.

In 2009 en 2011 wist Djokovic het toernooi in eigen land te winnen. In 2012 werd de laatste editie gespeeld en dit jaar keerde het evenement terug op de kalender.

Meer uit Sport

Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

18 minuten geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

2 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

2 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

3 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

8 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

8 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

10 uur geleden