Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic lijdt gevoelige nederlaag in eigen land

Djokovic lijdt gevoelige nederlaag in eigen land

BELGRADO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op het ATP-toernooi van Belgrado een gevoelige nederlaag geleden. De Servische nummer 1 van de wereld moest op het Novak Tennis Center in de halve finales zijn meerdere erkennen in de Rus Aslan Karatsev. Het werd 7-5 4-6 6-4 voor de nummer 28 van de wereld. De partij duurde 3 uur en 26 minuten en is daarmee de langste wedstrijd op de ATP Tour van dit seizoen.

Djokovic keek na het verlies van de eerste set in de tweede set tegen een achterstand van 4-2 aan. De getergde Serviër pakte echter vier games op rij en leek in de derde set op weg naar de zege. Karatsev toonde zich mentaal zeer sterk en na een gemist wedstrijdpunt op 5-3 maakte hij het een game later af. De gefrustreerde Djokovic, die vorige week in Monte Carlo in de derde ronde verloor, liet in de laatste game nog twee breakpoints onbenut.

"Dit is de mooiste zege uit mijn carrière. In zo'n wedstrijd moet je alles geven, want het is net alsof je tegen een muur speelt", aldus de 27-jarige Karatsev, de revelatie van dit seizoen. Hij haalde begin dit jaar de halve finales op de Australian Open en vorige maand won hij het grote toernooi van Dubai.

Laatste editie in 2012

Karatsev neemt het in de finale op tegen Matteo Berrettini uit Italië, die de Japanner Taro Daniel met 6-1 6-7 (5) 6-0 versloeg. Daniel wordt gecoacht door de Nederlander Sven Groeneveld. Berrettini, de nummer 10 van de wereld, kan zijn eerste titel van het seizoen veroveren. Na de Australian Open stond hij enkele weken aan de kant met een buikblessure.

In 2009 en 2011 wist Djokovic het toernooi in eigen land te winnen. In 2012 werd de laatste editie gespeeld en dit jaar keerde het evenement terug op de kalender.

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin zet zegereeks in wereldbeker weer in gang

LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.

1 uur geleden
Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

5 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

6 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

11 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

11 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

13 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

14 uur geleden