Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic leidt wereldranglijst weer, Koolhof is toppositie kwijt

Djokovic leidt wereldranglijst weer, Koolhof is toppositie kwijt

PARIJS (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is na zijn zege op Roland Garros weer de nummer 1 op de wereldranglijst. De 36-jarige Serviër passeerde de Spanjaard Carlos Alcaraz, die hij afgelopen vrijdag versloeg in de halve finale van het grandslamtoernooi in Parijs. Wesley Koolhof raakte na zijn uitschakeling in de kwartfinales de toppositie op de wereldranglijst voor dubbelspelers kwijt.

Djokovic stond op de derde plaats van de ATP-ranking vooraf aan Roland Garros. Hij stijgt twee plaatsen en leidt nu voor Alcaraz en de Rus Daniil Medvedev. Casper Ruud bleef ondanks zijn finaleplaats in Parijs vierde.

Botic van de Zandschulp zakte drie plaatsen na zijn uitschakeling in de eerste ronde van het Franse grandslamtoernooi. Nederlands beste tennisser staat nu op de 34e plaats. Tallon Griekspoor, die de tweede ronde bereikte in Parijs, klimt een plaats. Hij staat 38e.

Toppositie kwijt

Koolhof verloor de toppositie in de ranking voor dubbelspelers aan de Amerikaan Austin Krajicek. Die won met zijn dubbelpartner Ivan Dodig uit Kroatië Roland Garros en passeerde de 34-jarige Nederlander, die met zijn Britse partner Neal Skupski nu gedeeld tweede staat.

Jean-Julien Rojer zakte zeven plaatsen. De 41-jarige dubbelspecialist won vorig jaar in Parijs met zijn partner Marcelo Arévalo uit San Salvador, maar werd dit jaar in de kwartfinales uitgeschakeld en raakte daarom veel punten op de ranglijst kwijt.

Swiatek

Arantxa Rus steeg door haar toernooizege in La Bisbal d'Empordà in Spanje 28 plaatsen op de wereldranglijst en staat nu 86e. De 32-jarige Westlandse wist na het behalen van de finale al dat ze weer in de top 100 zou komen te staan.

De WTA-ranking wordt aangevoerd door de Poolse Iga Swiatek die zaterdag voor de derde keer op rij Roland Garros won. Finaliste Karolina Muchova uit Tsjechië klom 27 plaatsen en staat nu 16e. De Spaanse Sara Sorribes Tormo steeg door het bereiken van de vierde ronde zelfs 50 plaatsen. Ze staat 82e.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

18 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

18 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

20 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

21 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden