Djokovic leidt wereldranglijst weer, Koolhof is toppositie kwijt
PARIJS (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is na zijn zege op Roland Garros weer de nummer 1 op de wereldranglijst. De 36-jarige Serviër passeerde de Spanjaard Carlos Alcaraz, die hij afgelopen vrijdag versloeg in de halve finale van het grandslamtoernooi in Parijs. Wesley Koolhof raakte na zijn uitschakeling in de kwartfinales de toppositie op de wereldranglijst voor dubbelspelers kwijt.
Djokovic stond op de derde plaats van de ATP-ranking vooraf aan Roland Garros. Hij stijgt twee plaatsen en leidt nu voor Alcaraz en de Rus Daniil Medvedev. Casper Ruud bleef ondanks zijn finaleplaats in Parijs vierde.
Botic van de Zandschulp zakte drie plaatsen na zijn uitschakeling in de eerste ronde van het Franse grandslamtoernooi. Nederlands beste tennisser staat nu op de 34e plaats. Tallon Griekspoor, die de tweede ronde bereikte in Parijs, klimt een plaats. Hij staat 38e.
Toppositie kwijt
Koolhof verloor de toppositie in de ranking voor dubbelspelers aan de Amerikaan Austin Krajicek. Die won met zijn dubbelpartner Ivan Dodig uit Kroatië Roland Garros en passeerde de 34-jarige Nederlander, die met zijn Britse partner Neal Skupski nu gedeeld tweede staat.
Jean-Julien Rojer zakte zeven plaatsen. De 41-jarige dubbelspecialist won vorig jaar in Parijs met zijn partner Marcelo Arévalo uit San Salvador, maar werd dit jaar in de kwartfinales uitgeschakeld en raakte daarom veel punten op de ranglijst kwijt.
Swiatek
Arantxa Rus steeg door haar toernooizege in La Bisbal d'Empordà in Spanje 28 plaatsen op de wereldranglijst en staat nu 86e. De 32-jarige Westlandse wist na het behalen van de finale al dat ze weer in de top 100 zou komen te staan.
De WTA-ranking wordt aangevoerd door de Poolse Iga Swiatek die zaterdag voor de derde keer op rij Roland Garros won. Finaliste Karolina Muchova uit Tsjechië klom 27 plaatsen en staat nu 16e. De Spaanse Sara Sorribes Tormo steeg door het bereiken van de vierde ronde zelfs 50 plaatsen. Ze staat 82e.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
8 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden