Djokovic leidt Servische tennisteam naar zege op Canada
MELBOURNE (ANP) - Met een overwinning in het enkelspel en in het dubbelspel heeft Novak Djokovic in de strijd om de ATP Cup een groot aandeel geleverd in de winst van het Servische tennisteam op Canada. De nummer 1 van de wereld versloeg eerst Denis Shapovalov in twee sets (7-5 7-5) om vervolgens met Filip Krajinovic het beslissende dubbel te winnen.
Met 7-5 7-6 (4) was het duo te sterk voor Milos Raonic en Shapovalov. Tussendoor had Raonic in twee sets (6-3 6-4) afgerekend met Dusan Lajovic. Canada treft woensdag in groep A Duitsland, dat donderdag de tegenstander is van Servië in de landencompetitie. Vier groepswinnaars komen later in de week uit in de halve finales.
In groep C kende Dominic Thiem een slechte start met Oostenrijk. De nummer 3 van de wereld verloor van de Italiaan Matteo Berrettini (2-6 4-6) en leidde daarmee de nederlaag van zijn land in. Eerder had Dennis Novak de Oostenrijkers nog op voorsprong gezet met winst op Fabio Fognini. Beide Italianen waren in het beslissende dubbel te sterk voor Thiem en Novak: 6-1 6-4. Italië treft woensdag Frankrijk.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
2 uur geleden