Djokovic leidt Servische tennisteam naar zege op Canada
MELBOURNE (ANP) - Met een overwinning in het enkelspel en in het dubbelspel heeft Novak Djokovic in de strijd om de ATP Cup een groot aandeel geleverd in de winst van het Servische tennisteam op Canada. De nummer 1 van de wereld versloeg eerst Denis Shapovalov in twee sets (7-5 7-5) om vervolgens met Filip Krajinovic het beslissende dubbel te winnen.
Met 7-5 7-6 (4) was het duo te sterk voor Milos Raonic en Shapovalov. Tussendoor had Raonic in twee sets (6-3 6-4) afgerekend met Dusan Lajovic. Canada treft woensdag in groep A Duitsland, dat donderdag de tegenstander is van Servië in de landencompetitie. Vier groepswinnaars komen later in de week uit in de halve finales.
In groep C kende Dominic Thiem een slechte start met Oostenrijk. De nummer 3 van de wereld verloor van de Italiaan Matteo Berrettini (2-6 4-6) en leidde daarmee de nederlaag van zijn land in. Eerder had Dennis Novak de Oostenrijkers nog op voorsprong gezet met winst op Fabio Fognini. Beide Italianen waren in het beslissende dubbel te sterk voor Thiem en Novak: 6-1 6-4. Italië treft woensdag Frankrijk.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
29 minuten geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
23 uur geleden