Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic leidt Servië naar eindzege ATP Cup

Djokovic leidt Servië naar eindzege ATP Cup

SYDNEY (ANP) - De Servische tennissers hebben in Sydney de eerste editie van de ATP Cup gewonnen. Novak Djokovic leidde zijn land met twee overwinningen in de finale tegen Spanje naar de eindzege in het nieuwe landentoernooi. De nummer 2 van de wereld versloeg eerst Rafael Nadal met 6-2 7-6 (4) en zegevierde daarna met Viktor Troicki in het afsluitende dubbel.

De Serviërs versloegen Pablo Carreño Busta en Feliciano López, de vervanger van Nadal die aanvankelijk stond opgesteld, in twee sets: 6-3 6-4. Het Spaanse duo nam dankzij een vroege break een voorsprong van 3-1 in de eerste set, maar daarna kwamen Djokovic en Troicki op gang. Ze pakten zeven games op rij en legden daarmee de basis voor de beslissende zege. Djokovic maakte het op eigen service af.

"Dit zal ik de rest van mijn leven niet meer vergeten", zei Djokovic, die in Sydney werd aangemoedigd door honderden luidruchtige Serviërs op de tribunes. "Ik voel me gezegend met een geweldige carrière die al vijftien jaar duurt. Maar er is niets mooiers dan spelen voor mijn land met een paar van mijn beste vrienden." De 32-jarige Serviër won op de ATP Cup al zijn partijen, zes in het enkelspel en twee in het dubbel.

Bosbranden

Spanje, dat eind november in Madrid de Daviscup veroverde, begon goed aan de finale. Roberto Bautista Agut won de openingspartij tegen Dusan Lajovic met 7-5 6-1, zoals hij al zijn partijen op de ATP Cup in twee sets naar zich toe trok. Kopman Nadal kon het echter niet afmaken. De aanvoerder van de wereldranglijst moest het afleggen tegen Djokovic, die de stand in de onderlinge ontmoetingen op 29-26 bracht.

De twee toptennissers maakten na de finale bekend dat de ATP een bedrag van 725.000 Australische dollar (omgerekend bijna een half miljoen euro) doneert voor de hulp na de bosbranden in Australië. Op de ATP Cup ging per geslagen ace ook 100 dollar naar de hulporganisaties. De teller stopte bij 1322 aces, wat een bedrag van ruim 80.000 euro betekende.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

5 uur geleden
Hamilton wil gedragsregels zwart-op-wit na incident met Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.

6 uur geleden
Volleybalsters Turkije prolongeren Europese titel

ISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).

7 uur geleden
Sabalenka verslaat Townsend en bereikt kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.

9 uur geleden
Antonelli kan zege in thuisrace in Monza nog niet bevatten

MONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.

10 uur geleden
Verstappen is blij met zijn podiumplaats in GP van Italië

MONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.

10 uur geleden
Van Aert sprint in Córdoba naar tweede etappezege in Vuelta

CÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.

10 uur geleden