Djokovic leidt Servië naar eindzege ATP Cup
SYDNEY (ANP) - De Servische tennissers hebben in Sydney de eerste editie van de ATP Cup gewonnen. Novak Djokovic leidde zijn land met twee overwinningen in de finale tegen Spanje naar de eindzege in het nieuwe landentoernooi. De nummer 2 van de wereld versloeg eerst Rafael Nadal met 6-2 7-6 (4) en zegevierde daarna met Viktor Troicki in het afsluitende dubbel.
De Serviërs versloegen Pablo Carreño Busta en Feliciano López, de vervanger van Nadal die aanvankelijk stond opgesteld, in twee sets: 6-3 6-4. Het Spaanse duo nam dankzij een vroege break een voorsprong van 3-1 in de eerste set, maar daarna kwamen Djokovic en Troicki op gang. Ze pakten zeven games op rij en legden daarmee de basis voor de beslissende zege. Djokovic maakte het op eigen service af.
"Dit zal ik de rest van mijn leven niet meer vergeten", zei Djokovic, die in Sydney werd aangemoedigd door honderden luidruchtige Serviërs op de tribunes. "Ik voel me gezegend met een geweldige carrière die al vijftien jaar duurt. Maar er is niets mooiers dan spelen voor mijn land met een paar van mijn beste vrienden." De 32-jarige Serviër won op de ATP Cup al zijn partijen, zes in het enkelspel en twee in het dubbel.
Bosbranden
Spanje, dat eind november in Madrid de Daviscup veroverde, begon goed aan de finale. Roberto Bautista Agut won de openingspartij tegen Dusan Lajovic met 7-5 6-1, zoals hij al zijn partijen op de ATP Cup in twee sets naar zich toe trok. Kopman Nadal kon het echter niet afmaken. De aanvoerder van de wereldranglijst moest het afleggen tegen Djokovic, die de stand in de onderlinge ontmoetingen op 29-26 bracht.
De twee toptennissers maakten na de finale bekend dat de ATP een bedrag van 725.000 Australische dollar (omgerekend bijna een half miljoen euro) doneert voor de hulp na de bosbranden in Australië. Op de ATP Cup ging per geslagen ace ook 100 dollar naar de hulporganisaties. De teller stopte bij 1322 aces, wat een bedrag van ruim 80.000 euro betekende.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
14 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
1 dag geleden