Djokovic laat moeizame start op Wimbledon achter zich
LONDEN (ANP/RTR/BELGA) - Met veel twijfels begon Novak Djokovic aan Wimbledon. Door een knieblessure was het lang onzeker of de Servische tennisser fit genoeg was om deel te nemen aan het grandslamtoernooi dat hij al zevenmaal won. Dat hij zondag tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz opgaat voor een achtste titel noemde Djokovic "onwezenlijk".
Djokovic versloeg vrijdagavond de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 6-4 7-6 (2) 6-4. "Toen ik in Londen aankwam, wist ik pas drie à vier dagen voor het toernooi dat ik zou deelnemen. Ik ben dan ook heel blij dat ik in de finale sta, want vooral in de eerste twee wedstrijden dacht ik nooit aan een mogelijke titel", vertelde Djokovic op de persconferentie na afloop. "Ik hoopte vooral geen last meer te krijgen van mijn blessure en me weer vrijer te voelen in mijn bewegingen. Dat lukte ook steeds beter in de derde en de vierde ronde. Toen zei ik tegen mezelf dat ik dicht bij mijn beste niveau zat en dat ik een kans kon maken op de titel."
Zo ver is het nu, al treft hij met Alcaraz de man die hem vorig jaar van de evenaring van het record van de Zwitser Roger Federer (acht zeges) afhield. De 37-jarige Djokovic won Wimbledon tot nu toe zeven keer, voor het laatst in 2022. "Ik kan geschiedenis schrijven. Het motiveert me enorm, maar tegelijkertijd geeft het ook druk. Elke keer als ik de baan op stap, ook als 37-jarige die het moet opnemen tegen tennissers van 21, verwacht ik van mezelf dat ik meestal win. Zoals de mensen verwachten dat ik 99 procent van mijn wedstrijden win. Maar tegen jongens als Carlos of Jannik (Sinner) zal ik altijd op mijn best moeten zijn."
Meer uit Sport
BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
32 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
22 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geleden