Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic laat moeizame start op Wimbledon achter zich

Djokovic laat moeizame start op Wimbledon achter zich

LONDEN (ANP/RTR/BELGA) - Met veel twijfels begon Novak Djokovic aan Wimbledon. Door een knieblessure was het lang onzeker of de Servische tennisser fit genoeg was om deel te nemen aan het grandslamtoernooi dat hij al zevenmaal won. Dat hij zondag tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz opgaat voor een achtste titel noemde Djokovic "onwezenlijk".

Djokovic versloeg vrijdagavond de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 6-4 7-6 (2) 6-4. "Toen ik in Londen aankwam, wist ik pas drie à vier dagen voor het toernooi dat ik zou deelnemen. Ik ben dan ook heel blij dat ik in de finale sta, want vooral in de eerste twee wedstrijden dacht ik nooit aan een mogelijke titel", vertelde Djokovic op de persconferentie na afloop. "Ik hoopte vooral geen last meer te krijgen van mijn blessure en me weer vrijer te voelen in mijn bewegingen. Dat lukte ook steeds beter in de derde en de vierde ronde. Toen zei ik tegen mezelf dat ik dicht bij mijn beste niveau zat en dat ik een kans kon maken op de titel."

Zo ver is het nu, al treft hij met Alcaraz de man die hem vorig jaar van de evenaring van het record van de Zwitser Roger Federer (acht zeges) afhield. De 37-jarige Djokovic won Wimbledon tot nu toe zeven keer, voor het laatst in 2022. "Ik kan geschiedenis schrijven. Het motiveert me enorm, maar tegelijkertijd geeft het ook druk. Elke keer als ik de baan op stap, ook als 37-jarige die het moet opnemen tegen tennissers van 21, verwacht ik van mezelf dat ik meestal win. Zoals de mensen verwachten dat ik 99 procent van mijn wedstrijden win. Maar tegen jongens als Carlos of Jannik (Sinner) zal ik altijd op mijn best moeten zijn."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

15 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

16 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

17 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

19 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

20 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

22 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden