Djokovic laat moeizame start op Wimbledon achter zich
LONDEN (ANP/RTR/BELGA) - Met veel twijfels begon Novak Djokovic aan Wimbledon. Door een knieblessure was het lang onzeker of de Servische tennisser fit genoeg was om deel te nemen aan het grandslamtoernooi dat hij al zevenmaal won. Dat hij zondag tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz opgaat voor een achtste titel noemde Djokovic "onwezenlijk".
Djokovic versloeg vrijdagavond de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 6-4 7-6 (2) 6-4. "Toen ik in Londen aankwam, wist ik pas drie à vier dagen voor het toernooi dat ik zou deelnemen. Ik ben dan ook heel blij dat ik in de finale sta, want vooral in de eerste twee wedstrijden dacht ik nooit aan een mogelijke titel", vertelde Djokovic op de persconferentie na afloop. "Ik hoopte vooral geen last meer te krijgen van mijn blessure en me weer vrijer te voelen in mijn bewegingen. Dat lukte ook steeds beter in de derde en de vierde ronde. Toen zei ik tegen mezelf dat ik dicht bij mijn beste niveau zat en dat ik een kans kon maken op de titel."
Zo ver is het nu, al treft hij met Alcaraz de man die hem vorig jaar van de evenaring van het record van de Zwitser Roger Federer (acht zeges) afhield. De 37-jarige Djokovic won Wimbledon tot nu toe zeven keer, voor het laatst in 2022. "Ik kan geschiedenis schrijven. Het motiveert me enorm, maar tegelijkertijd geeft het ook druk. Elke keer als ik de baan op stap, ook als 37-jarige die het moet opnemen tegen tennissers van 21, verwacht ik van mezelf dat ik meestal win. Zoals de mensen verwachten dat ik 99 procent van mijn wedstrijden win. Maar tegen jongens als Carlos of Jannik (Sinner) zal ik altijd op mijn best moeten zijn."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden