Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open

Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De 37-jarige Serviër, die op jacht is naar zijn elfde titel in Melbourne, versloeg de Tsjech Tomas Machac in drie sets: 6-1 6-4 6-4.

Djokovic had in zijn eerste twee partijen tegen de Amerikaanse wildcard Nishesh Basavareddy en de Portugese qualifier Jaime Faria een set ingeleverd. Tegen Machac kwam de huidige mondiale nummer 7 amper in de problemen.

Djokovic wist in de tweede game van de wedstrijd drie breakpoints niet te verzilveren, maar won daarna de volgende vijf games op rij om de eerste set binnen te halen. De Tsjechische nummer 25 van de wereld stribbelde nog even tegen en nam in de tweede set een 2-0-voorsprong, maar Djokovic zette de zaken snel weer recht. In de derde brak hij Machac in de eerste game en speelde hij eenvoudig de partij uit.

Op adem komen

"Ik speelde volgens mij erg goed en ik ben erg blij met mijn spel. Ik was eerlijk gezegd verrast dat ik hem in drie sets versloeg", zei Djokovic, die aangaf dat hij het fysiek even lastig had in de tweede set. "In de derde set voelde ik me fris en bewoog ik goed. Er is altijd iets om te verbeteren, maar dit was absoluut mijn beste partij van het toernooi."

Djokovic onderging bij een 2-1-voorsprong in de tweede set een korte medische behandeling, waarna hij ook een inhaler gebruikte. "Ik moest even op adem komen. Ik ben niet meer 19 jaar. Eerder 19 keer twee, bijna", grapte hij.

De Serviër treft in de achtste finale met Jiri Lehecka opnieuw een Tsjech. De mondiale nummer 29 was met 6-2 6-3 6-3 te sterk voor Benjamin Bonzi uit Frankrijk.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

11 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

15 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

16 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

19 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

19 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden