Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open

Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De 37-jarige Serviër, die op jacht is naar zijn elfde titel in Melbourne, versloeg de Tsjech Tomas Machac in drie sets: 6-1 6-4 6-4.

Djokovic had in zijn eerste twee partijen tegen de Amerikaanse wildcard Nishesh Basavareddy en de Portugese qualifier Jaime Faria een set ingeleverd. Tegen Machac kwam de huidige mondiale nummer 7 amper in de problemen.

Djokovic wist in de tweede game van de wedstrijd drie breakpoints niet te verzilveren, maar won daarna de volgende vijf games op rij om de eerste set binnen te halen. De Tsjechische nummer 25 van de wereld stribbelde nog even tegen en nam in de tweede set een 2-0-voorsprong, maar Djokovic zette de zaken snel weer recht. In de derde brak hij Machac in de eerste game en speelde hij eenvoudig de partij uit.

Op adem komen

"Ik speelde volgens mij erg goed en ik ben erg blij met mijn spel. Ik was eerlijk gezegd verrast dat ik hem in drie sets versloeg", zei Djokovic, die aangaf dat hij het fysiek even lastig had in de tweede set. "In de derde set voelde ik me fris en bewoog ik goed. Er is altijd iets om te verbeteren, maar dit was absoluut mijn beste partij van het toernooi."

Djokovic onderging bij een 2-1-voorsprong in de tweede set een korte medische behandeling, waarna hij ook een inhaler gebruikte. "Ik moest even op adem komen. Ik ben niet meer 19 jaar. Eerder 19 keer twee, bijna", grapte hij.

De Serviër treft in de achtste finale met Jiri Lehecka opnieuw een Tsjech. De mondiale nummer 29 was met 6-2 6-3 6-3 te sterk voor Benjamin Bonzi uit Frankrijk.

Meer uit Sport

Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

23 minuten geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

1 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

2 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

3 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

3 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

5 uur geleden
Brons voor turner De Veer aan rekstok bij World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.

5 uur geleden