Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De 37-jarige Serviër, die op jacht is naar zijn elfde titel in Melbourne, versloeg de Tsjech Tomas Machac in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
Djokovic had in zijn eerste twee partijen tegen de Amerikaanse wildcard Nishesh Basavareddy en de Portugese qualifier Jaime Faria een set ingeleverd. Tegen Machac kwam de huidige mondiale nummer 7 amper in de problemen.
Djokovic wist in de tweede game van de wedstrijd drie breakpoints niet te verzilveren, maar won daarna de volgende vijf games op rij om de eerste set binnen te halen. De Tsjechische nummer 25 van de wereld stribbelde nog even tegen en nam in de tweede set een 2-0-voorsprong, maar Djokovic zette de zaken snel weer recht. In de derde brak hij Machac in de eerste game en speelde hij eenvoudig de partij uit.
Op adem komen
"Ik speelde volgens mij erg goed en ik ben erg blij met mijn spel. Ik was eerlijk gezegd verrast dat ik hem in drie sets versloeg", zei Djokovic, die aangaf dat hij het fysiek even lastig had in de tweede set. "In de derde set voelde ik me fris en bewoog ik goed. Er is altijd iets om te verbeteren, maar dit was absoluut mijn beste partij van het toernooi."
Djokovic onderging bij een 2-1-voorsprong in de tweede set een korte medische behandeling, waarna hij ook een inhaler gebruikte. "Ik moest even op adem komen. Ik ben niet meer 19 jaar. Eerder 19 keer twee, bijna", grapte hij.
De Serviër treft in de achtste finale met Jiri Lehecka opnieuw een Tsjech. De mondiale nummer 29 was met 6-2 6-3 6-3 te sterk voor Benjamin Bonzi uit Frankrijk.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
4 uur geleden