Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De 37-jarige Serviër, die op jacht is naar zijn elfde titel in Melbourne, versloeg de Tsjech Tomas Machac in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
Djokovic had in zijn eerste twee partijen tegen de Amerikaanse wildcard Nishesh Basavareddy en de Portugese qualifier Jaime Faria een set ingeleverd. Tegen Machac kwam de huidige mondiale nummer 7 amper in de problemen.
Djokovic wist in de tweede game van de wedstrijd drie breakpoints niet te verzilveren, maar won daarna de volgende vijf games op rij om de eerste set binnen te halen. De Tsjechische nummer 25 van de wereld stribbelde nog even tegen en nam in de tweede set een 2-0-voorsprong, maar Djokovic zette de zaken snel weer recht. In de derde brak hij Machac in de eerste game en speelde hij eenvoudig de partij uit.
Op adem komen
"Ik speelde volgens mij erg goed en ik ben erg blij met mijn spel. Ik was eerlijk gezegd verrast dat ik hem in drie sets versloeg", zei Djokovic, die aangaf dat hij het fysiek even lastig had in de tweede set. "In de derde set voelde ik me fris en bewoog ik goed. Er is altijd iets om te verbeteren, maar dit was absoluut mijn beste partij van het toernooi."
Djokovic onderging bij een 2-1-voorsprong in de tweede set een korte medische behandeling, waarna hij ook een inhaler gebruikte. "Ik moest even op adem komen. Ik ben niet meer 19 jaar. Eerder 19 keer twee, bijna", grapte hij.
De Serviër treft in de achtste finale met Jiri Lehecka opnieuw een Tsjech. De mondiale nummer 29 was met 6-2 6-3 6-3 te sterk voor Benjamin Bonzi uit Frankrijk.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
11 uur geleden