
Djokovic komt in Parijs met de schrik vrij tegen tiener Musetti
PARIJS (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is tijdens de Open Franse titelstrijd in de vierde ronde met de schrik vrij gekomen. De nummer 1 van de wereld kwam in het duel met de Italiaanse tiener Lorenzo Musetti zeer moeizaam op gang. De kampioen van 2016 verloor de eerste twee sets verrassend in de tiebreak, maar daarna liet hij de nummer 76 van de wereldranglijst kansloos. Bij een stand van 4-0 in de vijfde set gaf de fysiek aangeslagen Musetti ontgoocheld op. De setstanden waren: 6-7 (7) 6-7 (2) 6-1 6-0 4-0.
Djokovic speelt in de kwartfinales tegen een andere Italiaan, Matteo Berrettini. De nummer 9 van de plaatsingslijst kreeg een vrije doortocht naar de laatste acht, omdat de Zwitser Roger Federer zich zondag om fysieke redenen terugtrok. De 20-voudige grandslamwinnaar, die vorig jaar twee knieoperaties onderging, wil waken voor overbelasting.
Djokovic begon slordig aan de partij. De 34-jarige Serviër serveerde matig en maakte voor zijn doen veel onnodige fouten. De 19-jarige Italiaan kon mede daardoor goed in de wedstrijd komen, al leverde hij in de vierde game wel als eerste zijn service in. Hij brak de 18-voudige grandslamkampioen echter meteen terug waarna hij in de tiebreak op indrukwekkende wijze toesloeg.
Tiebreak
De fraaie winst van de eerste set bleek geen incident. Ook in het tweede bedrijf bleef Musetti, die nog op zijn eerste titel wacht op de ATP-Tour, prima overeind. Opnieuw verloren beide spelers achter elkaar een servicegame waarna de Italiaan in de tiebreak profiteerde van een aantal misslagen bij Djokovic.
In de derde set herstelde de getergde Serviër alsnog de 'normale' verhoudingen. Binnen 28 minuten bracht hij de stand op 2-1 en de vierde set duurde met 19 minuten nog korter. Ter vergelijking: de eerste set duurde 75 minuten en de tweede set 65 minuten.
Medische behandeling
De vermoeide Musetti ging na de vierde set de baan af voor een medische behandeling. Na de hervatting was de aangeslagen Italiaanse nieuwkomer nauwelijks nog in staat om een slagenwisseling aan te gaan waarna opgave onvermijdelijk was.
De als tiende geplaatste Argentijn Diego Schwartzman plaatste zich ten koste van de Duitser Jan-Lennard Struff voor de kwartfinales: 7-6 (9) 6-4 7-5.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
38 minuten geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
12 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods is benoemd tot voorzitter van een commissie die de toernooien van de Amerikaanse PGA Tour aantrekkelijker moet maken voor spelers, fans en sponsors. "Het doel is substantiële verandering", zei directeur Brian Rolapp van de PGA Tour. Hij heeft Woods aan het hoofd gezet van een negenkoppige commissie en de vijftienvoudig majorkampioen opdracht gegeven met een 'open blik en vrije geest' input te verzamelen voor de toekomstige competitie op de PGA Tour.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.
21 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.
1 dag geleden