Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic komt in Parijs met de schrik vrij tegen tiener Musetti

Djokovic komt in Parijs met de schrik vrij tegen tiener Musetti

PARIJS (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is tijdens de Open Franse titelstrijd in de vierde ronde met de schrik vrij gekomen. De nummer 1 van de wereld kwam in het duel met de Italiaanse tiener Lorenzo Musetti zeer moeizaam op gang. De kampioen van 2016 verloor de eerste twee sets verrassend in de tiebreak, maar daarna liet hij de nummer 76 van de wereldranglijst kansloos. Bij een stand van 4-0 in de vijfde set gaf de fysiek aangeslagen Musetti ontgoocheld op. De setstanden waren: 6-7 (7) 6-7 (2) 6-1 6-0 4-0.

Djokovic speelt in de kwartfinales tegen een andere Italiaan, Matteo Berrettini. De nummer 9 van de plaatsingslijst kreeg een vrije doortocht naar de laatste acht, omdat de Zwitser Roger Federer zich zondag om fysieke redenen terugtrok. De 20-voudige grandslamwinnaar, die vorig jaar twee knieoperaties onderging, wil waken voor overbelasting.

Djokovic begon slordig aan de partij. De 34-jarige Serviër serveerde matig en maakte voor zijn doen veel onnodige fouten. De 19-jarige Italiaan kon mede daardoor goed in de wedstrijd komen, al leverde hij in de vierde game wel als eerste zijn service in. Hij brak de 18-voudige grandslamkampioen echter meteen terug waarna hij in de tiebreak op indrukwekkende wijze toesloeg.

Tiebreak

De fraaie winst van de eerste set bleek geen incident. Ook in het tweede bedrijf bleef Musetti, die nog op zijn eerste titel wacht op de ATP-Tour, prima overeind. Opnieuw verloren beide spelers achter elkaar een servicegame waarna de Italiaan in de tiebreak profiteerde van een aantal misslagen bij Djokovic.

In de derde set herstelde de getergde Serviër alsnog de 'normale' verhoudingen. Binnen 28 minuten bracht hij de stand op 2-1 en de vierde set duurde met 19 minuten nog korter. Ter vergelijking: de eerste set duurde 75 minuten en de tweede set 65 minuten.

Medische behandeling

De vermoeide Musetti ging na de vierde set de baan af voor een medische behandeling. Na de hervatting was de aangeslagen Italiaanse nieuwkomer nauwelijks nog in staat om een slagenwisseling aan te gaan waarna opgave onvermijdelijk was.

De als tiende geplaatste Argentijn Diego Schwartzman plaatste zich ten koste van de Duitser Jan-Lennard Struff voor de kwartfinales: 7-6 (9) 6-4 7-5.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

10 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

12 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

16 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden