Djokovic knokt zich langs Tsitsipas naar finale in Parijs
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Stefanos Tsitsipas geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Parijs. De 21-voudig grandslamkampioen had een lange driesetter nodig om zich te ontdoen van de Griek: 6-2 3-6 7-6 (4).
Na 2 uur en 20 minuten maakte Djokovic het af met een smash. De Serviër won de laatste vier punten van de wedstrijd, die in de slotfase veel vermakelijke slagenwisselingen kende.
"De wedstrijd kantelde na de eerste set, hij krikte zijn niveau op en het publiek ging erachter staan", aldus Djokovic. "We waren tot het einde aan elkaar gewaagd en hadden een aantal geweldige punten. Het voelt erg goed om de finale op zo'n manier te bereiken."
Djokovic heeft nu twintig wedstrijden op rij gewonnen. Op Roland Garros leed hij deze zomer voor het laatst een nederlaag, tegen Rafael Nadal. De nummer 7 van de wereld speelt geen volledig seizoen omdat hij niet is gevaccineerd tegen het coronavirus en daarom niet overal wordt toegelaten.
Djokovic neemt het zondag in de finale op tegen de Deen Holger Rune, die eerder op de dag Félix Auger-Aliassime versloeg.
Vorig jaar schreef Djokovic het toernooi in Bercy op zijn naam door in de finale Daniil Medvedev te verslaan.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
5 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
8 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
13 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
16 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geleden