Djokovic klaar in Daviscup Finals
MADRID (ANP) - Novak Djokovic heeft zich met zijn Servische ploeggenoten niet kunnen plaatsen voor de halve finale van de Daviscup Finals. De Servische tennissers verloren met 2-1 van Rusland.
Djokovic nam bij een 1-1-stand samen met Viktori Troicki het beslissende dubbelspel voor zijn rekening. In een spannende partij lieten Djokovic en Troicki in de allesbeslissende tiebreak drie wedstrijdpunten onbenut. Karen Chatsjanov en Andrej Roeblev waren met 6-4 4-6 7-6 (8) net te sterk. De Russen verzilverden hun eerste matchpoint.
In het enkelspel was Djokovic nog met 6-3 6-3 de meerdere van Chatsjanov. Roeblev had in de eerste partij probleemloos van Filip Krajinovic gewonnen: 6-1 6-2.
Seizoen Djokovic klaar
Rusland neemt het in de halve finales op tegen Canada, dat zich donderdag ten koste van Australië al had verzekerd van een plek bij de laatste vier. Vrijdagavond staan nog de ontmoetingen in de kwartfinales tussen Groot-Brittannië en Duitsland en Argentinië en Spanje op het programma.
Door de uitschakeling van Servië zit het seizoen erop voor Djokovic, die het jaar afsluit als de mondiale nummer 2, achter Rafael Nadal.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
16 minuten geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
9 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
20 uur geleden