Djokovic keurt weren Russische tennissers door Wimbledon af
BELGRADO (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft geen begrip voor het besluit van Wimbledon om tennissers uit Rusland en Belarus te verbieden mee te doen aan het grandslamtoernooi. De nummer 1 van de wereld noemt het een "gek" besluit van de Britse organisatie om tennissers uit die landen te weren vanwege de oorlog in Oekraïne. "Als politiek en sport met elkaar vermengen, is dat niet goed", zegt de Servische tennisser.
Djokovic (34) mocht begin dit jaar niet meedoen aan de Australian Open omdat hij zich weigert te laten vaccineren tegen het coronavirus. De twintigvoudig grandslamwinnaar moest ook de masterstoernooien in de Verenigde Staten overslaan, omdat hij dat land niet inkomt zonder vaccinatie. In eigen land op het Belgrado Open is hij deze week wel van de partij.
"Ik zal oorlog altijd veroordelen, ik ben zelf een kind van de oorlog", zei Djokovic, die het uiteenvallen van Joegoslavië meemaakte. "In Servië weten we allemaal wat in 1999 gebeurde, we hebben in de Balkan veel oorlogen meegemaakt. Ik weet hoeveel emotionele schade dat aanricht. Toch kan ik de beslissing van Wimbledon niet steunen. Ik denk dat het een gek besluit is."
De Britse tennisbond LTA liet weten dat de beslissing van Wimbledon geldt voor alle toernooien in Groot-Brittannië. De tennisbonden ATP en WTA reageerden kritisch en vinden dat sprake is van discriminatie op basis van nationaliteit.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
4 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geleden