Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic keurt weren Russische tennissers door Wimbledon af

Djokovic keurt weren Russische tennissers door Wimbledon af

BELGRADO (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft geen begrip voor het besluit van Wimbledon om tennissers uit Rusland en Belarus te verbieden mee te doen aan het grandslamtoernooi. De nummer 1 van de wereld noemt het een "gek" besluit van de Britse organisatie om tennissers uit die landen te weren vanwege de oorlog in Oekraïne. "Als politiek en sport met elkaar vermengen, is dat niet goed", zegt de Servische tennisser.

Djokovic (34) mocht begin dit jaar niet meedoen aan de Australian Open omdat hij zich weigert te laten vaccineren tegen het coronavirus. De twintigvoudig grandslamwinnaar moest ook de masterstoernooien in de Verenigde Staten overslaan, omdat hij dat land niet inkomt zonder vaccinatie. In eigen land op het Belgrado Open is hij deze week wel van de partij.

"Ik zal oorlog altijd veroordelen, ik ben zelf een kind van de oorlog", zei Djokovic, die het uiteenvallen van Joegoslavië meemaakte. "In Servië weten we allemaal wat in 1999 gebeurde, we hebben in de Balkan veel oorlogen meegemaakt. Ik weet hoeveel emotionele schade dat aanricht. Toch kan ik de beslissing van Wimbledon niet steunen. Ik denk dat het een gek besluit is."

De Britse tennisbond LTA liet weten dat de beslissing van Wimbledon geldt voor alle toernooien in Groot-Brittannië. De tennisbonden ATP en WTA reageerden kritisch en vinden dat sprake is van discriminatie op basis van nationaliteit.

Meer uit Sport

Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

9 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

10 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

16 uur geleden
Wielrenster Vinke tekent bij Team SD Worx - Protime

AMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.

17 uur geleden
Griekspoors vriendin Potapova gaat tennissen voor Oostenrijk

SINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.

17 uur geleden
Broers Leclerc samen voor Ferrari in eerste training Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.

21 uur geleden
Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

1 dag geleden