Djokovic keert terug op de tennisbaan met zege op Musetti
DUBAI (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft bij zijn eerste optreden dit jaar gewonnen van de Italiaan Lorenzo Musetti. Dat gebeurde op het tennistoernooi van Dubai waar de Servische nummer 1 van de wereld de tweede ronde bereikte dankzij een zege in twee sets: 6-3 6-3.
Djokovic speelde zijn laatste officiële partij in december om de Daviscup in Madrid. In januari wilde hij deelnemen aan de Australian Open, in de hoop daar zijn 21e grandslamtitel te behalen. Maar de Serviër werd uiteindelijk kort voor het toernooi het land uitgezet omdat hij niet gevaccineerd was tegen corona, een verplichting in Australië. Djokovic meende met een medische vrijstelling recht te hebben op deelname. Het toernooi werd nu gewonnen door de Spanjaard Rafael Nadal, die zo de eerste tennisser werd met 21 grandslamtitels achter zijn naam.
Djokovic kan deze week na twee jaar worden afgelost aan kop van de wereldranglijst. Dat gebeurt in ieder geval als Daniil Medvedev het toernooi van Acapulco wint. Bij een minder resultaat van de Rus in Mexico hangt het er van af hoe Djokovic in Dubai presteert.
Eerste set
De eerste set duurde iets meer dan 35 minuten. Djokovic maakte het verschil door in de vierde game de opslag van de jonge Italiaan te breken. Dat lukte hem in de tweede set al in de derde game. In de zesde game kreeg Musetti op de opslag van Djokovic vier kansen de stand weer recht te trekken, maar het lukte de Italiaan niet. Na 1 uur en 13 minuten benutte de Serviër zijn eerste matchpoint.
Musetti had hem vorig jaar op Roland Garros nog bijna verrast door een voorsprong van 2-0 in sets te nemen. Djokovic knokte zich destijds in de achtste finales terug, won de partij en uiteindelijk ook de titel in Parijs.
Vaccinatie
Djokovic verklaarde vorige week zich niet te laten vaccineren, waardoor hij wellicht niet kan deelnemen aan toernooien als Roland Garros en Wimbledon. In Dubai is dat geen probleem. "Waar ik welkom ben, speel ik. Vrijwel elke kans grijp ik, want ik tennis nog altijd heel graag en de motivatie is nog groot", zei hij vorige week.
Djokovic kan het toernooi van Dubai voor de zesde keer winnen. In de tweede ronde neemt hij het op tegen de winnaar van de partij tussen de Rus Karen Chatsjanov en de Australiër Alex de Minaur.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
13 uur geleden