Djokovic is 'teleurgesteld maar ook opgelucht' na mislukte missie
NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic erkende na zijn verloren finale op de US Open dat hij opluchting had gevoeld na het laatste punt. De Serviër zag zijn missie om zijn 21e grandslamtitel in totaal en zijn vierde van het jaar te veroveren, net aan mislukken.
"Ik was blij dat het voorbij was, omdat de aanloop naar dit toernooi zwaar was. Alles waar ik mentaal en emotioneel mee te maken heb gehad gedurende de afgelopen weken was gewoon veel. Ik had veel te verwerken en ik was opgelucht dat de run eindelijk klaar is", zei Djokovic (34) na zijn 6-4 6-4 6-4-nederlaag.
"Tegelijkertijd voelde ik verdriet, teleurstelling en ook dankbaarheid voor de steun en het speciale moment dat voor mij was gecreëerd op de baan."
Tijdens de prijzenceremonie sprak de zichtbaar emotionele Djokovic zijn dank uit aan het Amerikaanse publiek, dat duidelijk op zijn hand was. En dat is weleens anders geweest in grote wedstrijden, zeker tegen bijvoorbeeld Roger Federer en Rafael Nadal.
"Deze nederlaag is moeilijk om te verwerken, gezien alles wat er op het spel stond. Maar aan de andere kant heb ik iets gevoeld wat ik nog nooit in mijn leven heb gevoeld hier in New York. Het publiek maakte het heel speciaal en heeft mij aangenaam verrast. Ik voelde me heel erg bijzonder en de toeschouwers raakten mijn hart, eerlijk gezegd. Dit soort momenten koester ik", aldus Djokovic.
De nummer 1 van de wereld kwam in de finale geen moment echt lekker in de wedstrijd. "Ik heb deze weken meer uren op de baan doorgebracht dan Daniil, dat zeker. Maar het was emotioneel ook een veeleisende periode voor me de afgelopen vijf, zes maanden, met de grand slams, de Olympische Spelen en de twee toernooien thuis in Belgrado", verklaarde de drievoudig US Open-kampioen.
"Alle emoties die ik heb doorgemaakt, kwamen hier samen en helaas heb ik de laatste stap niet kunnen zetten. Maar als je het grotere plaatje bekijkt, dan moet je heel tevreden zijn met dit jaar: drie grandslamtitels en een finale. In tennis slaan we de pagina's gauw weer om en ik heb geleerd om terug te komen na dit soort pijnlijke verliezen. Ik hou nog altijd van de sport en voel me goed op de baan. Zolang de motivatie er is nog is, blijf ik ervoor gaan."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
17 minuten geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
2 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
10 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
10 uur geleden