Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic is 'teleurgesteld maar ook opgelucht' na mislukte missie

Djokovic is 'teleurgesteld maar ook opgelucht' na mislukte missie

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic erkende na zijn verloren finale op de US Open dat hij opluchting had gevoeld na het laatste punt. De Serviër zag zijn missie om zijn 21e grandslamtitel in totaal en zijn vierde van het jaar te veroveren, net aan mislukken.

"Ik was blij dat het voorbij was, omdat de aanloop naar dit toernooi zwaar was. Alles waar ik mentaal en emotioneel mee te maken heb gehad gedurende de afgelopen weken was gewoon veel. Ik had veel te verwerken en ik was opgelucht dat de run eindelijk klaar is", zei Djokovic (34) na zijn 6-4 6-4 6-4-nederlaag.

"Tegelijkertijd voelde ik verdriet, teleurstelling en ook dankbaarheid voor de steun en het speciale moment dat voor mij was gecreëerd op de baan."

Tijdens de prijzenceremonie sprak de zichtbaar emotionele Djokovic zijn dank uit aan het Amerikaanse publiek, dat duidelijk op zijn hand was. En dat is weleens anders geweest in grote wedstrijden, zeker tegen bijvoorbeeld Roger Federer en Rafael Nadal.

"Deze nederlaag is moeilijk om te verwerken, gezien alles wat er op het spel stond. Maar aan de andere kant heb ik iets gevoeld wat ik nog nooit in mijn leven heb gevoeld hier in New York. Het publiek maakte het heel speciaal en heeft mij aangenaam verrast. Ik voelde me heel erg bijzonder en de toeschouwers raakten mijn hart, eerlijk gezegd. Dit soort momenten koester ik", aldus Djokovic.

De nummer 1 van de wereld kwam in de finale geen moment echt lekker in de wedstrijd. "Ik heb deze weken meer uren op de baan doorgebracht dan Daniil, dat zeker. Maar het was emotioneel ook een veeleisende periode voor me de afgelopen vijf, zes maanden, met de grand slams, de Olympische Spelen en de twee toernooien thuis in Belgrado", verklaarde de drievoudig US Open-kampioen.

"Alle emoties die ik heb doorgemaakt, kwamen hier samen en helaas heb ik de laatste stap niet kunnen zetten. Maar als je het grotere plaatje bekijkt, dan moet je heel tevreden zijn met dit jaar: drie grandslamtitels en een finale. In tennis slaan we de pagina's gauw weer om en ik heb geleerd om terug te komen na dit soort pijnlijke verliezen. Ik hou nog altijd van de sport en voel me goed op de baan. Zolang de motivatie er is nog is, blijf ik ervoor gaan."

Meer uit Sport

Shorttrackers ontgoocheld na mislopen medaille gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers zijn diep ontgoocheld na de mislukte medaillejacht op de gemengde aflossing bij de Olympische Spelen van Milaan. Xandra Velzeboer ging in de halve finale onderuit, waardoor Nederland was veroordeeld tot het rijden van de B-finale, die de shorttrackers vervolgens wonnen in een olympisch record. "Superklote, we zijn het sterkste team en hadden heel veel vertrouwen dat we het heel goed zouden doen", zei een huilende Xandra Velzeboer bij de NOS.

31 minuten geleden
Tennistalent Röttgering in eerste ronde Rotterdam uitgeschakeld

ROTTERDAM (ANP) - Mees Röttgering heeft niet kunnen verrassen in de eerste ronde van het ABN AMRO Open. Het 18-jarige tennistalent ging dinsdag in drie sets ten onder tegen de 29-jarige Fransman Quentin Halys: 6-3 1-6 1-6. Halys speelt in de tweede ronde tegen de winnaar van de partij tussen Tallon Griekspoor en de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard.

35 minuten geleden
Shorttrackers winnen B-finale aflossing in olympisch record

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Olympische Spelen de B-finale op de gemengde aflossing gewonnen. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Teun Boer en Jens van 't Wout noteerden in de Milano Ice Skating Arena met 2.35,537 een olympisch record.

1 uur geleden
Shorttrackers lopen door val finale gemengde aflossing mis

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.

1 uur geleden
IOC verbiedt oorlogshelm Oekraïense skeletonner, rouwband mag wel

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.

2 uur geleden
Shorttrackers bij Spelen naar halve finale op gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.

2 uur geleden
Shorttrackers met broers Van 't Wout, Velzeboer en Poutsma

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.

2 uur geleden