Djokovic is na 22 grandslamtitels nog lang niet verzadigd
MELBOURNE (ANP) - Goran Ivanisevic denkt dat Novak Djokovic nog zeker twee jaar blijft tennissen. De coach van de 35-jarige Serviër zei dat na de finale van de Australian Open, waarin Djokovic zijn 22e grandslamtitel veroverde en daarmee het record bij de mannen evenaarde.
"Hij gaat nog zeker twee of drie jaar door", aldus voormalig Wimbledon-winnaar Ivanisevic, die sinds 2019 de coach van Djokovic is. "De manier waarop hij zijn lichaam verzorgt, hoe hij op zijn voeding let, hoe hij alles aanpakt; dat is geweldig. Alles is bij Novak van een ongelooflijk hoog niveau. Met hem werken is als het trainen van Real Madrid. De druk staat er altijd op. Alleen titels en records tellen voor hem."
Van de 'grote drie' in het tennis is Roger Federer afgelopen jaar al gestopt. De 41-jarige Zwitser veroverde in zijn carrière twintig grandslamtitels. Djokovic en Rafael Nadal staan beiden op 22 titels. De Spanjaard, een jaar ouder dan Djokovic, heeft steeds vaker te maken met fysieke problemen. Nadal raakte op de Australian Open geblesseerd tijdens zijn partij in de tweede ronde en kon uitschakeling niet voorkomen.
Blessure
Djokovic arriveerde in Melbourne met hamstringklachten en speelde het toernooi met een ingepakt linkerbovenbeen. In zijn eerste partijen had de Serviër soms zichtbaar last van die blessure, maar in de tweede week maakte hij een fitte en scherpe indruk. "De meeste spelers zouden zich met zo'n blessure hebben teruggetrokken. Maar Novak niet, hij is van een andere orde", aldus Ivanisevic.
Djokovic barstte na zijn zege in de finale op de Griek Stefanos Tsitsipas in tranen uit toen hij op de tribune van de Rod Laver Arena zijn familie en begeleiders in de armen viel. De Serviër huilde minutenlang. Hij sprak van de "grootste overwinning" uit zijn leven, een jaar nadat hij Australië uit was gezet omdat hij zich niet wilde laten vaccineren tegen het coronavirus.
Ranking
Djokovic keerde dankzij zijn tiende triomf op de Australian Open terug aan kop van de wereldranglijst. De Serviër is vastbesloten om het record wat betreft aantal grandslamtitels alleen op zijn naam te krijgen. "Ik wil nog meer geschiedenis schrijven."
Djokovic neemt nu een paar weken rust, ook om zijn bovenbeen te laten herstellen. Hij wil eind februari in Dubai zijn rentree maken. "Ik laat de komende dagen wat medische controles uitvoeren. Dan weet ik wat meer over de situatie met mijn been. Hopelijk kan ik over een paar weken weer de baan op", zei de Serviër maandag tijdens een fotoshoot in Melbourne. Hij poseerde voor de fotografen met de zilveren beker en een grote '10'.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
10 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
11 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van de Verenigde Staten niet de snelheid om voor de zege te kunnen rijden. Dat zei de Red Bull-coureur in het interview na zijn derde plaats op het Circuit of The Americas in Austin, waar de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes de zege greep.
14 uur geledenAUSTIN (ANP) - Kimi Antonelli heeft met de zege in de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 voor het grijpen. De Italiaan bleef in zijn Mercedes de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari en Max Verstappen in de Red Bull voor en won met grote voorsprong zijn negende Grand Prix.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (30) noemt zijn titel in Brussel "de lekkerste" van zijn vier eindzeges op ATP-toernooien. "Iedere titel heeft iets. In Pune won ik mijn eerste. Dat was bijzonder. Mijn tweede was in Den Bosch in eigen land. Ook bijzonder. Mijn zege op Mallorca was in een tijd dat ik op mijn best was. En nu win ik vanuit een heel moeilijke periode. Daarom is dit misschien wel de lekkerste."
17 uur geleden